Prostějov ožívá: co navštívit a kam poblíž na výlet?

gravatar
 · 
11 júna, 2022
 · 
5 min read
Featured Image

Prostějov, malé město, kde vznikají nové zajímavé koncepty. Na jaře jsme se vydali na výlet. Tentokrát byl cílem Plumlov, respektive jeho dominanta, zámek ze 17. století, který je tak trochu jiný. Při tomto výletě jsme také chtěli nahlédnout pod pokličku rozvíjejícího se Prostějova. Co je v Prostějově nového a které prostějovské kavárny navštívit?

V Prostějově jsme byli naposledy asi před 3 lety. Pokud se nepletu, tehdy zde byla jediná možná varianta, pokud jste chtěli vyrazit do výběrové kavárny. Teď už je tomu jinak. Celkem jsme objevili tři podniky a každý z nich nabízí něco trochu odlišného. Pojďme se na to společně podívat.

Prostějovské kavárny

Džungle

Hned ráno jsme navštívili prostějovskou Džungli. I přesto, že jejích výloha vypadá spíš jako květinářství, nachází se za ní malá kavárna. Kavárna o pár stolečcích se zajímavým barem, který spíš vypadá, jako by vás někdo pozval na návštěvu k sobě domů. Toto místo jsme si vybrali především proto, že má i snídaňovou nabídku. Ochutnali jsme tak jejich vaječnou omeletu a také snídaňovou granolu. To vše jsme doplnili kávou z pražské pražírny Candycane. Tu jsme si vychutnali připravenou na batch brew, ale také jako cortado.

Snídaňová nabídka je v Džungli pestrá. Jejich logo na zdi doplňuje celý prostor a myšlenku spojení kytek a kavárny.

Ve vitríně se nacházela pestrá nabídka domácích dortů a jiných sladkých teček, případně nabídka sendvičů, to jsme ale pro tentokrát vynechali. Obsluha byla moc milá a na chvíli jsme se dali do řeči. Tento podnik je v Prostějově skoro rok a to, co se nám líbilo nejvíc, je jejich nabídka jídel, i když šlo spíše o již zmíněné snídaně. Pokud tedy chcete v Prostějově ke kávě i něco k snědku, rozhodně vyrazte sem. Navíc podnik je otevřený každý den a má dlouhou otevírací dobu.

Po snídani jsme se vydali za procházkou do Plumlova. Prohlédli jsme si architektonicky velmi zajímavý zámek a udělali jsme si vycházku kolem rybníka, odkud jsme si zámek mohli prohlédnout z mnoha úhlů. Následně jsme se vrátili do Prostějova a prozkoumali další místní kavárny.

Plumlovský zámek s krátkou vycházkou kolem rybníku.

CANALL Coffee

Troufnu si říct, že CANALL je prostějovská klasika. Kavárna je otevřená již dlouhé roky a k našemu překvapení se zde potkávají přímo generace, a to je super. Pokud sem vyrazíte v letních měsících, rozhodně projděte celým podnikem až na jeho zahradu. Nejde o žádných pár stolečků za domem, ale o velkou slunnou zahradu s vyvýšenými pódii, kde se můžete slunit s espresso tonikem, jak je libo.

Espresso tonik z prostějovského CANALLu.

Na mlýnku se pražírny střídají. My jsme měli štěstí na brněnskou pražírnu Industra a na batch brew byl v tuto chvíli doubleshot. Všimněte si také jejich vitríny s dorty. Právě ty, konkrétně jejich raw verze, byly v době naší předposlední návštěvy před třemi lety, vyhlášené. Tentokrát jsme žádný z dortů neochutnali.

Prostějov jsme chtěli navštívit již před nějakou dobou. Pokud výletujete stejně jako my, pamatujte, že CANALL mívá o víkendech zavřeno. Proto nám návštěva Prostějova a skloubení všech otevíracích dob vyšla až tentokrát.

SPOTkafe

Jedna z posledních novinek prostějovské kavárenské scény. Velká kavárna, která přímo láká k práci na notebooku. Její součástí je také dětský koutek, takže i zde najdete něco odlišného od ostatních podniků. SPOT se nachází v bezprostřední blízkosti Džungle a právě tak jsme podnik objevili. Zaujal nás jejich poměrně vzdušný bar a tak jsme se rozhodli zavítat na návštěvu.

Bar prostějovského SPOTkafe nás zaujal.

Z kávy jsme zde ochutnali espresso tonik, který byl skvělý. Na mlýnku byla káva od Coffee Source a vedle této pražírny se na nás z poličky usmívali také Beansmith’s a doubleshot. Když jsme si objednali jejich batch brew, dostali jsme na výběr, z kterého balíčku chceme batch připravit. Vybrali jsme si Kostariku od Beansmith’s a nesáhli jsme vedle. Pokud jste z Prostějova a hledáte zrnka na doma, vyrazte se podívat, co mají ve SPOTu v nabídce.

Podávání v malých kádinkách ve SPOTkafe.

Vlastně nevím, kolik podniků s výběrovou kávou je vhodných pro město velké jako Prostějov. My jsme ovšem výběr z různých konceptů ocenili. Každý z těchto podniků se specializuje na trochu něco jiného nebo nám to alespoň jako nezaujatým pozorovatelům tak připadalo. A menším městům fandíme!

Tagged: city guide · kavárny · prostějov · průvodce
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER