KávičkáriFest x Tržnica Nivy 2024

gravatar
 · 
18 apríla, 2024
 · 
4 min read
Featured Image

27. 4. od 10–18 hodin v priestoroch unikátnej tržnice Nivy privítame už druhý ročník podujatia, ktoré sa stihlo zapísať do povedomia všetkých gurmánov. KávičkáriFest je oslava pôžitku – kávy, koláčikov, dobrého pitia a skvelého programu nielen pre dospelých.

To najlepšie z pražiarov na jednom mieste

Pokiaľ milujete kávu, a radi objavujete jej chute a vône, poteší vás široká škála kávových vystavovateľov z celého Slovenska. Na koho sa môžete tešiť?

Mlsnacava patrí medzi najobľúbenejšie slovenské pražiarne výberovej kávy. V Banskej Bystrici, odkiaľ pochádza, dokázala expandovať do najlepších podnikov na Slovensku.

Silným hráčom je 9 GRAMS COFFEE, pražiareň pochádzajúca zo Žiliny, ktorá už vyše 20 rokov udáva trendy na slovenskej kávovej scéne. Kaffa je pražiareň z Považskej Bystrice, ktorá odprezentuje i svoju líniu výberových káv pražených na východe Slovenska. Priamo z Lúčenca k nám príde nie explózia chutí, v podobe pražiarne Barista Coffe Roasters.

Z  neďalekej Dunajskej ulice v Bratislave príde najstaršia slovenská remeselná pražiareň, Casa del Caffé, ktorú vedie už tretia generácia rodiny Šturcovcov. Pridá sa k nej bratislavský dynamický hráč na kávovom trhu, Kávoholik, ktorý si za pár rokov pôsobenia dokázal získať stovky kávičkárskych sŕdc. Z Bratislavy sa presunieme do blízkych dedín – Ivanky pri Dunaji, z ktorej nás príde pozrieť prvá najoceňovanejšia pražiareň na Slovensku, Zlaté Zrnko. Pri cestovaní prstom na mape sa posunieme do Kostolnej pri Dunaji, kde sídli obľúbená rodinná pražiareň Čierna Perla.

Podujatie organizuje obľúbený magazín pre gurmánov, portál www.kavickari.sk, ktorý mesačne čítajú desiatky tisíc ľudí. Kávičkári sú synonymom pôžitkárov, ktorí si radi vychutnávajú život a milujú cestovanie. I preto sa zástupcovia portálu rozhodli priniesť tých najlepších výrobcov pod jednu strechu.

Zdroj: Kávičkári.sk

Nielen káva

Okrem pražiarov sa tak hostia môžu tešiť na prémiové produkty z Likérky v Trenčianskych Tepliciach, medzi ktoré patria svetovo oceňovaný TOISON gin, či likér Dr.Kramer.

Z pod Karpát, priamo zo Svätého Jura príde vinárstvo ViaJur, nielen s fľaškovým vínom, aj so svojimi fancy plechovkami Hey You Bubbles!, ktoré sú vhodné na príjemné jarné výlety a pikniky. Nebude chýbať ani obľúbená hroznová šťava, PiJur. Pivárov poteší remeselné fľaškové pivečko z kaštieľa Pálffy, z ich vlastného pivovaru Pálffy Brauerei.

Redaktori portálu Kávičkári nesedia doma a pravidelne brázdia po celom Slovensku. Len máloktoré médium má tak dobrý prehľad o gurmánskom dianí na Slovensku, ako práve oni. Na cestách s názvom Fiat Dolce výlet im pomáhajú aj štýlové autá FIAT 500 a FIAT 600, ktoré na veľký deň pôžitkárov na Tržnici Nivy prídu tiež.

Osvieženie príde aj v podobe prémiových čajov od prevádzky Barovňa Čarovňa z Banskej Bystrice, ktorí sú známi aj svojim skvelým matcha čajom a sú zručnými majstrami v predvádzaní jeho prípravy a informácii o tejto zdravej lahôdke.

Unikát ovenčený oceneniami, ktorý k nám zavíta z ďalekého slovenského východu. Aj to je firma Monk Nutrition zo Spišskej Starej Vsi, ponúkajúca unikátne výživové doplnky. Ochutnáte ich tajomstvo na boj proti stresu, či kolagén s halal certifikátom.

Čokoládové pralinky, ale úplne pre všetkých? Aj to je firma Plain Power, za ktorou stojí šikovná Martina Kravcová, ktorá je Bratislavčanom a blízkemu okoliu už dobre známa z trhov a prezentácii. Pretože kto jej čokolády raz ochutná, už im navždy prepadne.

Účasť potvrdila aj skvelá Ivet.sk z Trenčína, ktorá je známa vo svete alternatívnych dezertov, ktoré roky vyrábala pod svojou vlastnou značkou Ivet. Ivet presídlila do vôd školení a workshopov, ktoré sa tešia veľkej obľube a exkluzívne workshopy predvedie aj na podujatí KávičkáriFest.

Už ste maľovali kávou?

Maľovanie kávou je skvelá forma psychohygieny vhodná pre všetky vekové kategórie, ktoré majú cit k umeniu. Umelkyňa Katarína Kalmanová, ktorá má ateliér na nábreží Dunaja, príde, aby predviedla zaujímavý workshop maľovania s kávou, ktorý patril k vrcholom minulého ročníka. Táto technika je mimo iného veľmi príjemná a krásne voňavá. Preto si túto udalosť nenechajte ujsť!

malování kávou
Malování kávou.
Zdroj: Kávičkáři.sk
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER