Two Coffee Champs 2024: tipy, na co na festivalu jistě nezapomenout

gravatar
 · 
2 mája, 2024
 · 
6 min read
Featured Image

Aneb pozvánka na festival trochu jinak. Převlékáme se do fialové a růžové a možná jste si i všimli, že nám v záhlaví webu přibyla záložka „Festival“. Zbývá posledních 7 dní a v Bratislavě vypukne 3. ročník kávového festivalu Two Coffee Champs. My se těšíme! A co vy? Máte už svoje lístky? Máme pro vás pár tipů, na co byste jistě neměli před návštěvou festivalu zapomenout.

Nová Cvernovka otevře své dveře všem milovníkům kávy a kávovým profesionálům 10. a 11. 5. Těšit se můžete na kávu, ale především na bohatý doprovodný program, který se letos skládá z více než 70 samostatných částí. A protože chceme, abyste si festival užili na maximum, přikládáme pár rad.

Už máte svoje lístky na Two Coffee Champs? Pokud ne, můžete je koupit na tomto odkaze. Nákupem v předprodeji dokážeme rychleji odbavit případnou frontu. Navíc zde stále zbývá posledních pár kusů VIP tašek, které už na místě k zakoupení nebudou. Co dalšího zakoupením vstupenky získáte? Třeba přednostní rezervaci míst na přednášky. Letos nás jich čeká celkem 16 a nebudou pouze o kávě – týkat se budou také třeba marketingu, míchaných drinků či yerba maté.

Neomezená konzumace kávy

Na festivalu se letos představí 34 pražíren. Vedle těch Slovenských se můžete těšit na pražírny z Česka, Polska, Rakouska, Ukrajiny a Slovinska. Na svých espresso barech a brew barech budou připravovat kávu po celé dva dny zcela zdarma. Ideální příležitost na to objevit pražírnu, od které vám káva nejvíce chutná! A pokud se bojíte, že se v kávě zase tolik nevyznáte a rozdíl nepoznáte, nebojte! Vaše chuťové buňky budou jistě překvapené, čeho všeho jsou schopné.

Příprava V60 na brew baru.
Na jednotlivých espresso a brew barech ochutnáte velké množství nápojů na bázi espressa, ale také filtrované kávy.
Autor fotografie: Oleksandra Sherhina

Stavím se k názoru, že čím víc toho ochutnáte, tím víc svou chuť rozvinete. A platí to i ve světě kávy: nejrůznější vzorky vám dokážou skvěle rozvinout senzoriku. Skvělým způsobem může být cupping (řízená degustace kávy). V jednu chvíli na stole ochutnáte velké množství nejrůznějších druhů kávy. Celým zážitkem vás navíc provedou zkušení pražiči nebo přímo dovozci zeleného zrna. Letos jsme si pro vás připravili hned dvě cuppingové místnosti, aby si tento zážitek mohl užít doopravdy každý. Vstup není nijak omezený a je v ceně vstupenky, takže stačí pouze dorazit do 1. patra Nové Cvernovky.

Hodnocení suché aromy při cuppingu káv.
Vyzkoušejte si i vy cupping a hodnocení kávy.
Autor fotografie: Petra Vlková

Chtěli jste si někdy vyzkoušet latte art?

Nebo se chcete dozvědět více o domácí přípravě kávy? Vedle přednášek a cuppingů se můžete těšit také na praktické workshopy. Cena workshopu je 5 EUR a prodej míst bude letos probíhat prostřednictvím festivalového obchodu. Pro svá místa si tak raději přivstaňte, dveře festivalu otevíráme již 8:30, od 9:00 začíná program a také samotný prodej lístků na workshopy.

A když už jsme u slova praktický, přináším další užitečné tipy. Máte doma svůj oblíbený hrneček na kávu? Vezměte si ho jistě s sebou, z vlastního hrnečku totiž káva chutná nejlíp! Už teď si také můžete stáhnout mapu areálu a celý program do vašeho telefonu, vše tak budete mít přehledně na jednom místě.

Rádi sledujete sportovní přenosy? A věděli jste, že určitou analogii najdete i v kávovém světě? Na soutěžní stagi se nám představí hned dvě soutěže. Poprvé v Evropě se na našem festivalu uskuteční zábavná show Crush The Rush – týmová soutěž, která do dění zapojuje i její pozorovatele. Co myslíte, kdo vyhraje národní soutěž Slovenska a dokáže porotě odprezentovat 8 nápojů v nejrychlejším čase? První kolo začíná v pátek v 17:00.

Již podruhé se v Bratislavě uskuteční soutěž Brewer's Showdown. Ta dovolí vystoupit na pódiu všem kávovým nadšencům a zapáleným baristům z celé Evropy. Těšit se můžeme na mezinárodní účast, kdy soutěžící poměří svoje síly v senzorice, ale i v samotné přípravě filtrované kávy. Kdo obstojí v sobotní soutěži a stane na stupni vítězů?

Vyplatí se lístek na Two Coffee Champs?

Stojím si za tím, že ano. Akce nabízí program doopravdy na celý den a pro všechny. Rozšířili jsme letos gastrozónu a z akce tak nemusíte odbíhat na oběd, zde si jistě něco vyberete! Kávu můžete prokládat odpočinkem v parku, kde se můžeme těšit na doprovodný hudební program od kavárny Ost Block. Ta na své stagi představí 12 známých slovenských dýdžejů. Festival je oslavou kávy a kávové scény, ale není pouze o ní. Společně s Lucií Okšovou můžete v sobotu ráno přivítat slunce na kurzu jógy. Malujete rádi? A zkoušeli jste už někdy sprejovaní? To by vás jistě mohl oslovit program dua Smäd v pátek a sobotu. Navíc budete z našeho festivalu moct odejít s opravdovou kérkou na památku. A těšit se na vás budou také další vystavovatelé.

Atmosféra v parku přilehlém k Nové Cvernovce.
Atmosféra v přilehlém parku k Nové Cvernovce byla skvělá.
Autor fotografie: Oleksandra Sherhina

Festival Two Coffee Champs je navíc vhodný pro rodiny s dětmi. Děti do 13 let mají na akci vstup zdarma. Ani své čtyřnohé mazlíčky nemusíte nechávat doma, nicméně počítejte s tím, že se na akci bude vyskytovat velké množství lidí.

Na celé akci nebude chybět ta pravá festivalová atmosféra, tak se přijďte naladit společně s námi na nadcházející léto! Vidíme se od pátku 10. 5. od 9. hodiny. A jestli jsem vás stále nepřesvědčila a chcete se rozhodnout podle konkrétních jmen pražíren a dalších vystavovatelů, kompletní popis a obsah festivalu najdete na stránce www.twocoffeechamps.com. Těšíme se na vás!

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER