17.–20. 11. 2023Nangang Exhibition Center, Taipei, TAIWANVstupenky

Taipei World Coffee Championship

gravatar
 · 
9 novembra, 2023
 · 
2 min read
Featured Image

V Taipei se 17. až 20. 11. 2023 uskuteční hned tři světové kávové soutěže – Latte Art Championship, Coffee In Good Spirits Championship a do třetice Coffee Roasting Championship.

Jde zcela bez pochyby o jednu z největších kávových událostí tohoto roku. Pokud zrovna neplánujete cestu do Asie, můžete ji sledovat i online jako třeba my. Do akce se chystá více než 90 soutěžících z celého světa.

Coffee in Good Spirits

Světové mistrovství Coffee in Good Spirits je kolébkou spousty kávových nápojů obsahujících alkohol. Tato soutěž kombinuje jak baristické, tak i barmanské zkušenosti. Proč to míchat, ptáte se?

Káva a alkohol jdou totiž perfektně dohromady,

říká irská káva

Během této soutěže účastníci připraví čtyři alkoholické drinky – dva horké a dva studené. Šest porotců bude následně hodnotit jejich skóre. Ti, kteří se dostanou do finálního kola, mají za úkol připravit dvě irské kávy a dva libovolné nápoje na bázi kávy a alkoholu.

Coffee Roasting

V této třístupňové soutěži jsou soutěžící hodnoceni na základě kvality vytřízení zelené kávy, vypracování pražicího profilu, který nejlépe zvýrazní žádoucí vlastnosti této kávy, a konečné na základě samotné kvality upražené kávy.

Latte Art

Mistrovství světa v latte artu oslavuje umělecký projev, který můžeme kávě vtisknout, a zkouší baristy v malování do kávy podle požadovaného vzoru. V úvodním kole baristé namalují jeden vzor na Art Baru a poté se přesunou na stage, kde je jejich úkolem namalovat dva identické vzory ve stylu free pour a dva vzory s využitím etchingu a dozdobování. Šest semifinalistů pak míří do závěrečného kola, kde vytvoří dva různé free pour vzory a jeden s využitím etchingu či dozdobení. Baristé jsou zde hodnoceni na základě vizuálních atributů kávy, kreativity, shodných znaků dvojic a kontrastu.

WCC z Taipeie se bude vysílat i online na youtubovém účtu pod tímto odkazem.

Tagged: Taipei · WCC
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER