Ty nejhezčí brněnské kavárenské zahrádky

gravatar
 · 
2 júla, 2022
 · 
4 min read
Featured Image

Letní sezónu tu máme již pár týdnů. A stejně jako nás to se sluncem táhne víc ven i kavárenské provozy opouští zdi svých kaváren a nabízejí nám možnost posezení na zahrádkách. Zatímco někdy jde o kompromis mezi kavárníky, zákazníky a veřejným prostorem, někdy jde o místa, kde se zahrádky stávají dominantou celého podniku.

V Brně pár takových podniků máme a jsou to místa, kam se vyplatí za slunného počasí zajít. Navíc dobrá káva je zde samozřejmostí, takže už vám k příjemnému odpoledni chybí jen dobrá společnost nebo třeba kniha. Pojďte se podívat, o kterých kavárnách mluvím.

Které brněnské kavárenské zahrádky doporučujeme navštívit?

Cafe Mitte Panská

Na první pohled tuto kavárnu z ulice poměrně jednoduše přehlédnete. Přesto patří k brněnským ikonám. Nejdříve začínala na trochu jiném místě v ulici Panská. Po jejím stěhování o pár vchodů dál však získala neskutečný dvoreček s krásným pohledem na brněnskou radniční věž.

Výhled ze zahrádky na brněnskou radniční věž.

Na zahrádce Cafe Mitte najdete nejrůznější druhy posezení, které skvěle sjednocují modrozelené stolečky, židle a lavičky. Především je zde vždy poměrně klid i přesto, že jste v úplném centru Brna pár kroků od obchodního centra Špalíček.

Ať už si vyberete posezení na zahrádce nebo uvnitř kavárny, na mlýnku potkáte kávu, kterou si Mitte samo praží.

Café Morgal

Morgal sídlí v brněnské Moravské galerii. Ke galeriím kavárny patří, ale tato stojí za návštěvu, ať už máte umění rádi nebo ne. V létě zde najdete také zahrádku uprostřed vnitrobloku galerie. Jejich zahrádka s bílými moduly, na kterých je posezení, skvěle doplňuje prostor.

Morgal nabízí mnoho variant posezení, stín a také klid.

I přesto, že se nachází nedaleko poměrně velkého dopravního uzlu na České, zvonky tramvají zde neuslyšíte. Je tu klid, jediné co by vás mohlo rušit, je kavárenský ruch.

Do Morgalu si vedle kávy můžete zaskočit také na něco dobrého k jídlu, případně na nějaký dezert. A ať už se rozhodnete pro navštívení expozice v Místodržitelském paláci nebo ne, do Morgalu se jistě zastavte.

Rebelbean Vlněna

Velká kavárna v bývalém areálu brněnské Vlněny navíc nedaleko autobusového i vlakového nádraží. Celý areál prošel v posledních letech mnohými přestavbami. V prostorách tehdejší fabriky vyrostly nové kancelářské budovy a přímo mezi nimi nádherný park. A právě v jedné z jeho částí se nachází i zahrádka kavárny Rebelbean Vlněna.

Všude přítomné kytky dodávají místu skvělou atmosféru.

Zahrádku tvoří pohodlný zahradní nábytek a zahradní lehátka. Obklopuje ji park, který je zajímavý svou výsadbou. Jednotlivé záhony jsou osazené barevnými květinami, netradičními ovocnými dřevinami, ale také užitkovými plodinami.

Oblouk u užitkové zahrady nedaleko zahrádky Rebelbean Vlněna.

Ať už chcete pouze v klidu posedět a ochutnat, co mají zrovna rebelové ze své produkce na mlýnku, anebo chcete posezení v kavárně spojit s procházkou ve zmíněném parčíku, určitě sem někdy vyrazte.

Piknik box

Björnsonovy sady. Tady si troufnu říct, že příběh kavárny vznikal trochu opačně. Zatímco na Vlněně si ještě moc dobře pamatuji chvíli, kdy zde “nic hezkého” v okolí nebylo a zahrádka se dotvářela následovně, což tedy nemění nic na tom, že se jim to neskutečně povedlo, u Piknik boxu to bylo jinak. Piknik box se musel “přizpůsobit” okolnímu prostředí a i přesto to stojí za to.

Ikonické červené boxy uprostřed parku poskytují prostor pro výdejní okénko kavárny a zázemí. Piknik box je teda spíše venkovní kavárnou, která za příznivého počasí ožívá svým životem. Když počasí zrovna nepřeje můžete si vzít třeba kávu z okýnka s sebou.

Kolem kavárny je hned několik možností, kde si kávu vychutnat. Ať už ve stínu pergoly nebo na dřevěném posezení pod stromy, dobrou variantou mohou být také lavičky parku. Inspirujte se také názvem kavárny a vezměte si s sebou deku, nebo si ji přímo v Piknik boxu půjčte. Dejte si dobrou kávu a nezapomeňte ani na jejich skvělé dezerty.

A které brněnské kavárenské zahrádky navštěvujete rádi vy?

Tagged: Brno · kavárna · průvodce · zahrádky
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER