Sanremo představuje kompaktní kávovar s dvojitým bojlerem

gravatar
 · 
25 novembra, 2021
 · 
3 min read
Featured Image

Italská značka kávového vybavení Sanremo Coffee Machines představila svůj první profesionální dvojbojlerový jednopákový espresso kávovar YOU, designovaný společností YOU. Sanremo YOU poprvé veřejně vystoupilo na italském veletrhu HOST Miláno. Informace o jeho ceně zatím nebyly zveřejněny.

Kompaktní a moderně vypadající YOU je na přední straně hlavy vybavený páčkou umožňující ovlivnění tlaku vody v reálném čase. Informaci o extrakci se zobrazují na obrazovce umístěné nad hlavou a díky vestavěnému softwaru může být proces také automatizován.

Prostřednictvím digitální dotykové obrazovky mohou uživatelé také přeprogramovat tlak, délku procesu, obsah a teplotu výsledného kávového shotu, zaznamenávat provedené úpravy a upravovat uložené profily shotů. Paměť přístroje umožňuje uložit až 12 extrakčních profilů a je dodávána s několika předprogramovanými profily přímo z výroby.

Foto: Sanremo

YOU má nerezový 1 litrový, 1500wattový parní bojler a druhý 0,5 litrový, 500wattový varný bojler. Oba jsou udržovány na ustálených teplotách, díky elektronické preciznosti. Klapka, umístěná na zadní straně přístroje, umožňuje snadný přístup při údržbě. Zároveň uživatelé smartphonů mohou kontrolovat jejich kávovar prostřednictvím speciální aplikace.

U barevného provedení kávovaru můžete vybírat z matné či lesklé varianty v bílé či černé barvě. Je zde možnost přizpůsobení bočních panelů, pákových knoflíků a jezdce páčky do dřevěné dýhy. Kávovar je také k dispozici ve variantě se zásobníkem čerstvé vody, což ho potenciálně přizpůsobuje pro domácí použití nebo jako mobilní profesionální zařízení.

Foto: Sanremo

Znáte společnost Sanremo?

I když je YOU Sanremo prvním kávovarem s dvojitým bojlerem a zároveň jednou pákou jde o druhý kávovar společnosti, který se pohybuje na rozhraní profesionálního/domácího trhu. A přichází pouhých 6 měsíců po uveřejnění Sanremo CUBE, jednobojlerového přístroje, který umožňuje volitelnost připojení k vodovodu a pracuje na ohřevu vody pomocí systému výměny tepla.

Společnost Sanremo sídlící v Trevisu má za sebou několik kávovarů uvedených prostřednictvím veletrhu Host Miláno. V roce 2013 představila větší komerční model Opera a v roce 2014 přístroj Café Racer.

„Vlastnosti tohoto nového stroje jsou výsledkem technologických zkušeností v oboru Sanremo Coffee Machines a dávají uživateli možnost plně ovládat fázi extrakce, a to jak ručně, tak elektronicky,“ uvedla společnost při představení YOU. „Sanremo je hrdé, že dává baristům, pražírnám a odborníkům jedinečný, funkční stroj, který se také může chlubit svým nezaměnitelným stylem.“

Zdroj: Daily Coffee News

Tagged: kávovar you · novinka · sanremo
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER