Kávové adventní kalendáře pro letošní rok

gravatar
 · 
21 októbra, 2021
 · 
4 min read
Featured Image

V obchodech už pomalu věší vánoční výzdobu a v regálech vystavují vánoční figurky, Vánoce se blíží. Troufnu si říct, že mnohé z nás to spíše uvádí do rozpaků, ale přece jen je jedno místo, kde je tento “vánoční nátlak” opodstatněný. Zatímco čokoládové adventní kalendáře na regálech vydrží klidně i do dalších Vánoc, ty kávové by asi nikdo po roce nechtěl. S kávou se má pracovat jako s čerstvou surovinou, upražit a co nejdříve vypít. Je tedy pochopitelné, že předobjednávky na kávové adventní kalendáře jsou už na začátku října v plném proudu a v tomto případě jim to nemám vůbec za zlé. Jaké kávové adventní kalendáře si tento rok můžeme pořídit?

Adventní kalendář se hodí skvěle i jako dárek. Pokud chcete kalendářem nějakého kávomilce obdarovat, je dobré zjistit, jakou metodu přípravy kávy preferuje. Tento rok najdeme v nabídce jednak adventní kalendáře pro přípravu filtrované kávy, ale i pro přípravu kávy z domácího kávovaru.

Adventní kalendáře pro přípravu filtrované kávy

Pro tyto Vánoce existují dvě varianty adventních kalendářů s výběrovou kávou a každá z nich jde trochu jinou cestou.

The Roses

První variantou je adventní kalendář The Roses, který nabízí poměrně zajímavou možnost ochutnání káv ze 24 pražíren a celkově 12 evropských zemí. Tento rok bude mít kalendář zelenou barvu  a vzhledem navazuje na své dva předchůdce, červenou a nejstarší modrou variantu. V kalendáři je celkově 480 g nemletých zrn. Obsahuje 24 plechovek a v každé z nich je 20 g kávy. Jde o porci pro přípravu jedné kávy a každý den se tedy ochutnává káva jiná, předem není jisté jakou kávu si z odpovídajícího políčka vyloupnete. Dopředu známé jsou pouze země původu a jednotlivé pražírny, které se v kalendáři objeví. Každý den se na plechovce dozvíte základní informace o dané kávě a na webových stránkách najdete doporučení na vhodný recept pro přípravu skvělého kávového požitku.

Kalendář The Roses
Zdroj: The Roses

Předobjednávky na tento kalendář končí již 5. 11., v půlce listopadu budou kávy praženy tak, aby byla zaručena co nejvyšší čerstvost, a k zájemcům by se adventní kalendář měl dostat již na konci listopadu. Cena za tento kalendář je 1390 Kč.

The Naughty Dog

Druhou variantou je prvotina pražírny The naughty dog ve spolupráci s kávovým e-shopem Kofio. Společně vytvořili adventní kalendář, který razí trochu jinou cestu. Ochutnání 24 druhů káv během 24 dní sice zůstává, ale jde o kávy upražené pouze pražírnou The naughty dog. Předem není jasné, co za kávy a země původu bude možné ochutnat. Samotné kávy vybírala přímo Petra Veselá a měly by poskytnout různé chutě, metody zpracování a odrůdy z různých zemí světa. Samotné balení je laděno do vánočního vzhledu a jsou zde zachovány typické prvky pražírny. Krabička obsahuje 24 pytlíků a uvnitř nich najdete vždy 20 g nemleté kávy, tedy vždy pro přípravu jedné, vámi zvolené, filtrované metody.

Kalendář The naughty dog
Zdroj: Kofio

Předobjednávky tohoto kalendáře se uzavírají 15. 11. a odeslány budou tak, aby před 1. 12. dorazily k jejich majitelům. Cena tohoto kalendáře bude 1490 Kč.

Adventní kalendáře pro domácí kávovary

Tento adventní kalendář je vhodný pro přípravu espressa v domácích kávovarech. Za přípravou kalendáře stojí německá pražírna 19grams Coffee, jde tedy opět o variantu 24 různých druhů káv upražených v jedné pražírně. Kalendář obsahuje 24 plechovek, uvnitř kterých se nachází vždy 50 g nemletých zrn, celkově tedy kalendář obsahuje 1200 g kávy, což se promítlo i do vyšší ceny.

Kalendář je možné objednat do 8. 11., samotná expedice bude probíhat okolo 20. 11., tak aby kalendář ke svým majitelům dorazil ještě před 1. prosincem. Cena kalendáře je 1990 Kč.

Kalendář 19grams coffee
Zdroj: Kofio

Kalendář sice nabízí obsahově více kávy, ale nemělo by se opět zapomínat na čerstvost. U tohoto kalendáře bych přemýšlela i o tom, zda zvládnete během zhruba měsíce vypít 1,2 kg kávy. Navíc se zde, dle mého názoru, vytrácí to kouzlo, že každý den otevřu novou kávu rovnou ji připravím a zítra na mě bude čekat jiná. Pokud ale v domácnosti nejste jediní, kdo kávu rádi poznávají a ochutnávají, bude pro vás tato varianta dobrou možností, protože vystačí na espresso pro všechny.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER