Wally, automatický napěňovač mléka pro kavárny od La Marzocco

gravatar
 · 
20 októbra, 2021
 · 
3 min read
Featured Image

Výrobce kávových technologii La Marzocco představil Wally Milk, automatický napěňovač mléka pro komerční využití v kavárnách. Hands-free napěňovač mléka byl poprvé představen v roce 2019 na veletrhu HOST Milano. Prodej byl aktuálně spuštěn ve Spojených státech, ačkoliv ceny nebyly uveřejněny.

Zdroj: La Marzocco

Jak to funguje?

Díky patentovanému softwaru, speciálnímu zakončení vířivé parní trysky a snímačům teploty a objemu provzdušňuje Wally mléko, ale i rostlinné alternativy podle předprogramovaných specifikací s různými profily uloženými pro různé druhy nápojů nebo mlék. Kombinace vířivého zakončení trysky a naklápěcí plošiny simuluje pohyby profesionálního baristy a poskytuje vždy perfektně napěněné mléko.

Globální produktový manažer La Marzocco Scott Guglielmino řekl Daily Coffee News, že páru může Wally Milk přebírat z jakéhokoliv komerčního kávovaru včetně podpultových systémů, jako je například Modbar a jejich parní moduly.

Jakkoli je robot antropomorfní, roztomilý a nápomocný, tak jak roboti jen mohou být, jeho název pochází z britského slangového výrazu a nemá nic společného s animovanými postavami.

„Je jako přítel, který udělá jednotvárnou, ale potřebnou, práci a ty mezi tím můžeš dělat něco jiného,“ řekl Guglielmino pro Daily Coffee News. „Cílem není nahrazení baristy, jde jen o přesměrování jeho práce.“

Co všechno umí?

Když se do konvičky přidává mléko, Wally upozorňuje baristu, kolik mléka je potřeba nalít pro správný objem. Poté ohřívá mléko a tvoří potřebnou strukturu na cappuccino, latté, ale i jiné kávové nápoje. Lidské ruce jsou potřebné již na samotné lití mléka do hrnečků.

Rozlité mléko není důvodem k pláči, Wally Milk je postaven tak, aby se této nepříjemnosti vyhnul. Wally Milk měří množství a teplotu mléka v konvičce před začátkem ohřívání a dává baristovi informaci o případném přeplnění.

Scott Guglielmino
Zdroj: La Marzocco

Uživatelé mohou naprogramovat až 20 různých profilů teploty a objemu mléka. Stroj automaticky identifikuje konvičky na základě jejich výšky a funguje pouze s nereflexními konvičkami díky infračervené detekci teploty. Přístroj Wally Milk je automaticky dodáván se sadou tří různých konviček na mléko.

Společnost řekla Daily Coffee News, že v budoucnu můžeme pod značkou Wally očekávat další příslušenství a řešení pro baristy mimo hlavní zájmy společnosti La Marzocco, tedy především mletí a přípravu espressa.

Jde o samostatnou značku vedle La Marzocca, která nabízí produkty, které nejsou přímo zařízeními na přípravu espressa.

Cena, za kterou je možné Wally Milk pořídit, nebyla zveřejněna a bude se lišit napříč jednotlivými trhy.

Zdroj: Daily Coffee News, La Marzocco

Tagged: kavárna · la marzocco · mléko · technologie
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER