European Coffee Trip: mobilní aplikace téměř pro všechny

gravatar
 · 
29 júna, 2022
 · 
4 min read
Featured Image

Možná se k vám už dostalo, že European Coffee Trip (ECT) vydali mobilní aplikaci. Ta byla doposud dostupná pouze pro iOS. Takové dny jsou ale minulostí, aplikace se rozrůstá a nyní si ji mohou stáhnout téměř všichni – tedy i uživatelé operačního systému Android. Co všechno v aplikaci najdete a proč je dobré ji mít, ať už cestujete pouze po Česku nebo i po Evropě?

Kdo jsou to European Coffee Trip?

European Coffee Trip patří k legendám v kávovém světě. Svoji tvorbu započali v roce 2014. Tehdy se Aleš Pospíšil spojil s Radkem Nožičkou a společně začali mapovat evropská města ve snaze vytvořit mapu výběrových kaváren.

Postupně se s rozrůstajícím týmem dostalo také k novému video obsahu, ale například i k natočení jejich dokumentu AeroPress Movie. V dnešní době najdete na jejich mapě asi 33 států Evropy. A nemusíte se obávat, v mnohých případech nejde pouze o kavárny hlavních měst, jejich mapování se rozšířilo i o menší města.

Mobilní aplikace

Plán na vývoj aplikace byl jasný od začátku. Přeměna internetové mapy do funkční verze v podobě mobilní aplikace byla několikrát odložena, i kvůli pandemii. Aplikace vznikla v dílně Cookielab a na podzim roku 2021 se ECT podařilo představit verzi pro operační systémy iOS.

Červen 2022 však přináší novou radostnou zprávu. Aplikaci European Coffee Trip si nyní mohou stáhnout také všichni uživatelé operačního systému Android. Cestování za skvělou kávou je tak v mobilním telefonu na dosah téměř všem.

Zdroj: European Coffee Trip

Aplikace v současnou chvíli zaznamenala 13 500 stažení v App Storu. A databáze nabízí více než 2500 kaváren a pražíren s výběrovou kávou napříč Evropou.

Co všechno v mobilní aplikaci najdeme?

Možná si říkáte, na co další mobilní aplikace? Co mi tato aplikace vlastně dokáže nabídnout? V první řadě pohodlné užívání mapy kaváren, které jsme jako uživatelé museli poměrně složitě vyhledávat přes web ECT. S aplikací máte mapu v telefonu vždy po ruce a její možnosti se navíc rozšířily.

V aplikaci můžete vyhledávat podniky podle blízkosti vaší aktuální polohy, případně podle rozložení mapy měst, což se hodí na plánování jednotlivých výletů.

Náhled z aplikace European Coffee Trip. Rozložení kaváren podle aktuální polohy vs. jejich rozložení na mapě Brna.

Přibyly také nové filtry. Můžete tak snadno filtrovat podle svých preferencí. Chcete kavárnu, kde zároveň podávají snídani? Nebo vás zajímá kavárna kam můžete pohodlně vyrazit se svými dětmi?

Máte seznam kaváren kam chodíte doopravdy rádi? Tyto kavárny si můžete přidat k oblíbeným. Aplikace také nabízí funkci filtrování pouze otevřených kaváren.

Vedle aktuální polohy, kde se nacházíte, umožňuje aplikace také vyhledávání konkrétních měst. Ať už se rozhodnete pro hledání kaváren v Praze nebo třeba v Barceloně či Římě. Odpadá tak hledání přímo v mapě. Pro tuto funkci však nezapomeňte vyhledávat konkrétní města v angličtině.

Zdroj: European Coffee Trip

Právě angličtina může být jedinou nevýhodou, kterou tato aplikace představuje. Nebojte se, celá aplikace, dle mého názoru, funguje hodně intuitivně a s úplnými základy jistě rychle přijdete na to, co zrovna hledáte.

Aplikace také nabízí možnost podání informací o zařazení kavárny, případně možnost nahlášení chyby. Stará se tak o ni samotný tým ECT, ale také rostoucí kávová komunita. Už jste někdy podle ECT cestovali?

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER