Drip Coffee a další kávové festivaly

gravatar
 · 
2 septembra, 2022
 · 
3 min read
Featured Image

Srpen byl ve znamení kávových festivalů, tedy minimálně na Slovensku. V polovině srpna jsme se mohli společně potkat na Two Coffee Champs v Bratislavě, koncem srpna zase na kávové akci Drip Coffee festival v Piešťanech. Co jsme v Piešťanech viděli a které kávové festivaly nás v nejbližší době čekají?

Drip coffee festival

Drip coffee festival se pořádá v Piešťanech tradičně již od roku 2017. Za celým festivalem stojí především tým Concept Coffee Roasters, kteří tentokrát představili festival v novém sídle jejich kavárny a krásných industriálních prostorách, které na kavárnu navazují.

Krásné prostory, kde festival probíhal.

Na festivalu jsme mohli ochutnat kávu od 14, převážně slovenských, pražíren. Pražírny se točily na dvou espresso barech a třech brew barech. V případě espresso baru měla pražírna vždy hodinu a půl dlouhý slot, na brew barech potom šlo o sloty dvouhodinové. Vedle jednotlivých barů jsme v hlavní místnosti našli i stánek rostlinného mléka Minor Figures a stánek s koktejly a limonádami.

Espresso a brew bar.
Jeden z brew barů polské pražírny AUDUN COFFEE.

Z doprovodného programu mohli návštěvníci využít 6 přednášek a 4 cuppingy. Také se konala soutěž v latte artu, kdy návštěvníci přiřazovali svůj hlas kolíčkem ke vzniklým fotografiím. V areálu byl otevřen malý obchůdek s keramikou a knihami, cukrárna a bezobalový obchod. O jídlo se postaral foodtruck s hamburgery Futrak.

Pražírna Diamond's Roastery zde chystá svůj cupping.

Jsme velmi rádi, že napříč Českem a Slovenskem vznikají festivaly, kde se mohou všichni kávoví nadšenci společně potkat. Na které další festivaly se můžeme v nejbližší době těšit?

Plánované kávové festivaly

Nejbližší kávový festival se koná v Košicích. Festival Čierny Deň vypukne již 17. 9. 2022 v košické Tabačce. Na festivalu se také uskuteční soutěž, Neoficiální mistrovství Košic v přípravě filtrované kávy, a představí se mnoho slovenských, ale i zahraničních, pražíren.

Na začátku října se také obvykle potkáváme na brněnských Trzích kávy. Ty obvykle doprovází brněnský Týden kávy. Bohužel tento rok proběhne v Brně pouze Týden kávy, samotné brněnské Trhy kávy se přesouvají až do roku 2023. Týden kávy proběhne v Brně tradičně od 1. do 7. 10. 2022.

22. 10. 2022 se v Praze uskuteční letošní Prague Coffee Festival. Tradiční místo Pražské tržnice v Holešovicích zůstává. Vstupenky na kávový festival Prague Coffee Festival koupíte od 6. 9. 2022.

A pokud bychom měli zabrousit ještě dál... V tuto chvíli už snad můžu prozradit, že termín kávového festivalu Two Coffee Champs se dozvíte již 3.10. v prvním tištěném magazínu Roast Different. To ale jistě není vše, co chystáme. Pokud chcete aby vám nic neuniklo, jistě sledujte naše sociální sítě, kde nás najdete jako @twocoffeechamps.

Tagged: event · festival · kávový festival
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER