Uherské Hradiště: které kavárny nevynechat?

gravatar
 · 
14 decembra, 2022
 · 
4 min read
Featured Image

Uherské Hradiště mám moc ráda, ačkoliv ho mám více spojené s létem. V okolí je toho hodně co podniknout, ať už vyrazit na kolech nebo navštívit několik místních památek. Pokud však máte rádi zimní “povalečství” v kavárnách, má Uherské Hradiště jistě co nabídnout. Co se počtu týče, nenarazíme na velké množství kaváren, ale jejich nabídka je pestrá, a tak máte kam vyrazit při každé příležitosti.

Řeč je především o dvou podnicích s výběrovou kávou, které se nacházejí pár metrů od sebe. Jejich koncepty jsou natolik odlišné, že se skvěle doplňují.

Zelený pokoj 

Do Zeleného pokoje jsme v minulosti vyrazili chvíli po jeho otevření a už tehdy se zapsal do paměti. Po více než roce jsme se vrátili na místo činu a jejich posun je skvělý. Moc ráda na instagramu sleduji jejich cestu od vlastních dezertů, přes snídaňové brunche, dokonce až k obědům. A jedna z posledních novinek, které jsem zaznamenala, je pečení croissantů, které zažívají boom snad všude.

Útulná kavárna se nachází v jedné z pasáží přímo na náměstí. Na mlýnku kavárna točí různé pražírny, na poličkách jsme potkali kávu od Father’s Coffee Roastery a na batch jsme vyzkoušeli kávu od The Miners. Ochutnali jsme také koláče a skvělé brownies. Když budete mít štěstí, možná narazíte i na jejich plněné koblihy. Být zde dříve ráno, jistě vyzkoušíme jejich bruch. Přes týden si sem přes poledne můžete skočit na oběd.

Kavárna je uvnitř klidná a útulná. Jejich ušák si přímo říká o začtení se do knihy, ve společnosti dobré kávy je to prostě vždy skvělý nápad.

Interiér kavárny Zelený pokoj.

Fčil espresso bar

Pokud chcete vyrazit spíše jen na kávu, dalším místem, které byste neměli v Uherském Hradišti minout, je malý espresso bar Fčil. Na mlýnku zde najdete výhradně Jizbu Luhačovice, ke které celý prostor patří. Prohlédnout si zde můžete také jejich ručně dělanou keramiku nebo třeba designové košile.

Lukáše Kaňovského, majitele obou prostorů, jsme navíc nedávno vyzpovídali také v našem podcastu, kde o svých dvou odlišných konceptech mluví. Poslechnout si ho můžete zde.

Interiér kavárny fčil.

Přesto že jde o espresso bar, jejich prostor nás moc mile překvapil. Už dlouho jsem neviděla prostor, který by byl tak skvěle využitý do každého milimetru. Design je prostě něco, co k Uherskému Hradišti patří a jejich umělecká škola je toho důkazem.

V kavárně jsme při naší poměrně rychlé návštěvě ochutnali skvělé chai latté a batch brew. Tento prostor jistě stojí za návštěvu. Pokud jste však víc na “dlouhé vysedávání” v kavárně, můžete vyrazit také do nedalekých Luhačovic, kde vedle krásné architektury a krajiny najdete zmiňovanou Jizbu Luhačovice. Jejich showroom keramiky s kavárnou je skvělým zastavením při procházce po kolonádě. Jizba v Luhačovicích sídlí v tradiční chaloupce v centru města a uchovává v sobě tradiční ráz minulosti.

Malý prostor espresso baru fčil, který je ale skvěle využitý.

Ať už se rozhodnete vyrazit na výlet v zimě nebo ho necháte až na léto, do zmíněných kaváren se jistě zastavte, nebudete litovat.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER