Festival kávy Two Coffee Champs  po tretíkrát v Bratislave! 

gravatar
 · 
18 februára, 2024
 · 
4 min read
Featured Image

Ako môže vyzerať podujatie, kde sa stretnú nadšenci kávy, kávoví odborníci a umelci na jednom mieste? Neviete? Aj pre nás je to tento rok úplná novinka, ale určite to bude nezabudnuteľný zážitok! Už o 80 dní to môžete prísť zistiť. V piatok 10. a v sobotu 11. mája sa otvoria brány bratislavskej Novej Cvernovky, kde sa už po tretíkrát uskutoční jediný česko-slovenský Festival kávy Two Coffee Champs. Tento rok to však nebude len o káve. 

Už tradične sa môžete tešiť na neobmedzenú konzumáciu kávy z vybraných slovenských, českých a zahraničných pražiarní, na konzultácie s kávovými profesionálmi zo všetkých oblastí kávového reťazca a na originálny program prednášok, workshopov a cuppingov, ktoré budú prebiehať počas celého piatka a soboty v jednotlivých zónach festivalu. Ako minulý rok sa na vás tešíme pri stánkoch s chutnými nápojmi a jedlom. Rovnako sa nevieme dočkať na dve prestížne baristické súťaže, ktoré sa uskutočnia v súťažnej sále a z ktorých vzídu dvaja absolútni kávoví šampióni, „two coffee champs“.  

espresso bary na festivalu
Foto: Oleksandra Sherhina

Doménou nášho festivalu na rozdiel od iných festivalov kávy je dramaturgia, tradícia a vyladený celodenný program. Každý rok je festival tematicky zameraný a tým je jedinečný. Káva má veľa spoločného s umením. Veď nejeden umelec je milovníkom výberovej kávy a nejeden importér, pražiar alebo barista je taktiež umelcom. Tak prečo sa navzájom nepodporiť nad zaujímavými vizuálmi, hmatateľnými produktmi a všetko to nesprevádzať počúvaním príjemnej kvalitnej hudby? Atmosféru festivalu budú dotvárať umelecké inštalácie, kreatívne stánky a celodenný živý hudobný timeline. Celý program budeme postupne zverejňovať. 

Aké súťaže sa budú konať?

Už teraz prezradíme, že v piatok sa uskutoční medzinárodná viackolová súťaž BREWER'S SHOWDOWN, v ktorej bude 36 baristov súťažiť v príprave filtrovanej kávy a v identifikácii rozdielov medzi jednotlivými vzorkami. Partnerom súťažnej kávy je slovenská pražiareň Diamond's Roastery a partnerom súťaže je importérska spoločnosť Chicas Industry. V sobotu predstavíme úplne nový formát baristickej súťaže, ktorý nemá na Slovensku a v Českej republike obdobu — CRUSH THE RUSH od spoločnosti La Marzocco. Pôjde o slovenské kolo, v ktorom bude 8 trojčlenných tímov bojovať proti sebe v príprave espresso nápojov, aby potvrdili svoje baristické skúsenosti a optimalizovali svoj tímový výkon a čas. 

venkovní část festivalu
Foto: Oleksandra Sherhina

Okolo výberovej kávy sa vždy stretáva skvelá skupina ľudí a my veríme, že nás hranice nerozdeľujú. Príďte sa presvedčiť sami — radi vás uvidíme, ale ešte radšej sa s vami porozprávame pri dobrom filtri, espresse alebo cappuccine. 

Na čo nezabudnúť?

Vstupenky si môžete zakúpiť na GoOut.net

Majte radi prírodu a prineste si vlastnú šálku. Auto nechajte tiež doma a príďte na festival prostredníctvom nášho generálneho partnera — Dopravného podniku Bratislava. Nezabudnite vystúpiť na zastávke „Námestie Biely kríž“! 🙂 

Radi by sme poďakovali všetkým aktuálne potvrdeným hlavným partnerom festivalu: spoločnostiam La Marzocco, (Un)Ordinary, Verticcio a Chicas Industry

Takisto ďakujeme našim ďalším partnerom: spoločnostiam BWT, Take Away Cup, Gourmet Káva, Make it Better, Nová Cvernovka, Vlčie sirupy, Bohemilk, Jablum a Lamanti

O povedomie festivalu sa tento rok postarajú mediálni partneri: StartItUp, Forbes, GoOut, VisitChef, Kávičkári.sk, GastroIN, Štamgast&Gurmán a Menučka.sk.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER