Priestory Novej Cvernovky sa počas 10.–11. mája premenia na dejisko česko-slovenského kávového festivalu Two Coffee Champs 2024

poster_SK

Stiahnite si už teraz mapu a program festivalu

PODNA
predNA

O festivale

TCC je dvojdňový festival kávy zameraný na ochutnávky kávy v rôznych prípravách, prednášky, cuppingy a workshopy sústredené na senzoriku a domácu prípravu kávy. Two Coffee Champs 2024 prinesie do Bratislavy spojenie troch aspektov: hudby, umenia a samozrejme kávy.
 
V treťom ročníku sa pridáva na energií a zväčšujeme niektoré zóny. Počas cuppingu sa návštevníci môžu naučiť vnímať chute kávy, od dovozcov, pražiarov či barmanov si vypočuť pútavé prezentácie, zastaviť sa v exteriérovej zóne, alebo sa osviežiť v oddychovej zóne. Tešiť sa môžu na množstvo medzinárodných pražiarní, ktoré predstavia svoje jedinečné štýly praženia kávy. Festival je vhodný pre všetky vekové kategórie a ponúka pestrý celodenný program v interiéroch aj exteriéroch Novej Cvernovky.

Vstupenka zahŕňa neobmedzenú konzumáciu kávy, vstup do všetkých zón festivalu, účasť na prednáškach a riadených degustáciách kávy. Okrem toho sa môžete tešiť aj na súťaže v príprave kávy, kde sa baristi zo slovenska a zahraničia stretávajú a merajú svoje schopnosti. K dispozícii aj nová rozšírená gastro zóna s jedlom a nápojmi.

TCC 24 je vhodné podujatie pre rodiny s deťmi.
Deti do 13 rokov majú vstup ZDARMA.

Súťaže

sutaz-2

PIATOK OD 17:00

PRÍCHOD O 11:30 – TRÉNING A KVALIFIKÁCIA OD 12:00
Slovenské kolo súťaže v trojčlenných tímoch. Cieľom je preskúmať skúsenosti baristov, workflov za espresso kávovarom a tímovú prácu. Tímy budú musieť optimalizovať svoj pracovný postup a zodpovednosti, aby zlepšili svoju výkonnosť počas každej úlohy.
Partneri súťaže: La Marzocco Česká republika, Verticcio a Jungle Roastery

sutaz-1

SOBOTA 11.05.

Medzinárodná viackolová súťaž v príprave filtrovanej kávy v ktorej 36 baristov bojuje o titul majstra. Súťaž je zameraná na skúmanie rozdielov medzi vzorkami, identifikáciu aróm a testovanie praktických zručnosti pri varení kávy. Víťaz môže byť len jeden.
Partner súťažnej kávy: Diamond's Roastery
Partner súťaže: Chicas Industry, DPB.SK
Štartovné: 35 EUR

Registrácia na obe súťaže sú aktuálne otvorené.

Program festivalu

Program aktualizujeme každý deň. ♡

Pražiarne

Asset-3
Asset-2
Asset-4
Asset-1
Asset-6
Asset-73
Layer-1-2-3
Layer-1-2-2
Layer-1-2
chroast
Asset-69
kavoholik
Asset-67
Asset-75
Asset-74
Asset-76
veroni
Asset-79

ďaľšie pražiarne, ktoré sa predstavia v piatok

idylika
zrna
Asset-77
Asset-65
Asset-78
Asset-116

ďaľšie pražiarne, ktoré sa predstavia v sobotu

Asset-30
ciernaperla
qb
goriffee
Asset-54@3x
more-kavy
Asset-66
Asset-68
Asset-80
Asset-81
clean
clean

Vystavovatelia

29

JAVORSKY ATELIER

#umenie

Keramika, ktorú odlievame, ručne tvarujeme či vytáčame z hliny. Radi experimentujeme či už pri zaujímavých kombináciách glazúr, ale aj s rôznorodým materiálom a samotnou štruktúrou povrchu.

lebom

LEBO MÄDVEĎ

#umenie

Sme LEBO MÄDVEĎ! Ateliér a predajňa poctivých a originálnych vzdelávacích hier pre všetkých. Môžte si poskladať mapu sveta Európy či Slovenska alebo si zahrať starodávne hry ako Game of Ur.

kavino-36

KAVINO TRNAVA

#víno

Kavino je pre nás neobyčajným spojením kávy a vína. Je to miesto, kde si každý nájde svoju šálku výberovej kávy od lokálnych pražiarov a pohár vína od naturálnych vinárov z okolia.

loga-festival

MILBOK

#nápoje

Na základe inšpirácie od špičkových baristov vznikol MILBOK, ktorý vďaka inovatívnemu spracovaniu prináša kvalitu súťažného mlieka pre každodenné použitie a nastavuje tak nový štandard.

braz

BRAZILIAN COFFEE COMPANY

#importér

Dovozca zeleného zrna Brazilian Coffee Company, ktorí sa špecializuje na dovoz kávy zo 6 krajín pôvodu. Navštívte ich stánok alebo ochutnajte kávy na niektorom z ich cuppingov.

kukucka-1

ŠPECI VĚCI

#pochutiny

Pán Kukučka dovezie na festival veľké množstvo orechov, raňajkových granol a mnoho ďalších špecialít. Tešiť sa môžete na ochutnávky sladkých aj slaných lahôdok, tak nezabudnite všetok ten kofeín niečím odbúrať.

lykke

LYKKE

#nápoje

Lykke nás osvieži svojimi studene lisovanými šťavami, ginger shotmi a pochúťkami z vlastnej včelej farmy. Zastavte sa k nim na stánok osviežiť chuťové bunky a doplniť vitamíny.

kakawco

KAKAW CO+

#kakao

Kakaové produkty sa často stretávajú s kávou. Ale čo si predstaviť pod pojmom prémiové kakaové produkty? Na otázku nám odpovie Kakaw co+. Vyskúšajte si na ich stánku lahodný nápoj alebo niektorú z tabuľkových čokolád.

amity

AMITY

#nápoje

Amity Drinks sú remeselné limonády a cidre z Čiech. Vytvárame ich bez umelých farbív, dochucovadiel a konzervantov. Pridajte sa k nám na ochutnávku a posedieť si v Amity chill zone. "Dobrota je vnútri."

loga-festival

VLČIE SIRUPY

#nápoje

S Vlčími sirupmi sa na našom festivale uvidíme už po druhýkrát. Miešané nápoje a letné limonády, všetko z domácich sirupov na prírodnej báze. Tak sa nechajte okúzliť osviežením a zaujímavými chuťovými kombináciami.

gurmet

GOURMET KÁVA

#príslušenstvo

Popredný český e-shop s kávou a príslušenstvom. Distribuuje to najlepšie z kávového sveta medzi kávových nadšencov sledujúcich posledné trendy, ale aj tých, ktorí len teraz objavujú krásu dobrej kávy.

loga-festival-1

JZT FERMENTS

#nápoje

Kombucha je neuveriteľne zábavný nápoj, ktorý si v posledných rokoch získava čoraz viac pozornosti. V JZT Ferments ju úspešne spájajú s kvalitnou gastronómiou a prvýkrát ju osobne prinášajú na Slovensko na TCC24!

opocno2

BOHEMILK

#zmrzlina

Česká zmrzlina z Opočna je tradiční značka, která je na trhu již od roku 1960. Vyrábíme směsi pro výrobu kvalitní čerstvé točené zmrzliny, a to ve více než 73 příchutích. Nově nabízíme i mražené zmrzliny v kelímcích.

tka

TAKE AWAY CUP

#dodávateľ

Slovenský výrobca papierových takeaway pohárikov na rôzne nápoje s dizajnom na želanie. V ponuke máme tri viac veľkosti pohárikov. Potláčame digitálne. Ponúkame odber už od 500 ks z jedného rozmeru pohárika.

loga-festival

PIVOVAR ELEKTRÁRNA

#pivo

V experimentálnom pivovare Plzeňského Prazdroje, v budove bývalej elektrárne, varíme piva, ktoré nás bavia. A dúfame, že budú chutiť aj tebe! Ochutnáš ich všetky?
Pre návštevníkov s VIP vstupenkou je prvé pivko na nás.

loga-festival-barnie

MINIVÝČEP BARNIE

#technológie

Pena nemusí byť len na cappuccine! Barnie, designový minivýčep, sa totiž dokáže postarať o lesklú, sametovú penu a kaviarňach, bistrách alebo doma. Pridajte sa a preskúmajte pivovar do poslednej kvapky!

bwt

BWT

#voda

BWT je európskym lídrom v oblasti úpravy vody. Investície do výskumu a vývoja nám umožňujú vyvíjať tie najlepšie produkty pre širokú škálu využitia, ktoré spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na kvalitu vody.

mile-40

MILE

#oblečenie

#mileshoproom je predajný priestor slovenskej značky oblečenia mile. Počas festivalu tu bude pre vás kompletná a úplne nová letná kolekcia pre deti aj dospelých!

artack

ARTATTACK

#umenie

Priestor pre domácich umelcov a značky a autorov, ktorí pôsobia vo vizuálnom umení, hudbe a literatúre. Limitované grafiky, knihy, vinyly, ale aj handmade doplnky, ktoré častokrát inde nenájdete.

diery

ČIERNE DIERY

#umenie

Čierne diery sa stali nečakaným fenoménom na slovenskom umeleckom trhu a vlastne naplnili jeho novú kategóriu – kolektívne zberateľstvo. V priebehu rokov a práce sa stali inštitúciou.

art

WHITE AURA ARTISTRY

#umenie

Vendula Vacková nie je len úspešná česká baristka, ale aj umelkyňa a tatérka. Zastavte sa u nej na stánku a nechajte si vytetovať spomienku na festival, alebo si môžete zakúpiť jej odlievané sviečky, keramiku alebo autorské tlače.

peopleon

PEOPLE ON EARTH

#oblečenie

 Slow fashion ateliér a showroom. Oblečenie a módne doplnky prevažne z použitých materiálov z lokálnych zdrojov.

bar

BAR NC

#nápoje

Skrytý bar Novej Cvernovky má v sebe oveľa viac, ako si myslíte. Ponúka remeselné pivo, prírodné víno a domáce limonády z vlastných sirupov. Na festivale Vám predstavíme tie najlepšie drinky z nášho baru.

giraffe

GIRAFFE BAKERY 

#dezert

Navštívili sme pekárne v New Yorku a Londýne a povedali si, že ideme do toho. Testovanie receptov a banda vyberavých kamarátov na ochutnávanie. Vytvorili sme prvý set receptov, zariadili prevádzku a pustili sme Žirafku do sveta.

opre

OPRE' CIDER

#nápoje

Sme bratia Oprendekovci a celý náš príbeh začal remeselným jablkovým cidrom. Výnimočnosť nášho cidru stojí aj na ochutených ovocných cidroch a okrem nich vyrábame aj remeselné limonády, šťavy či zázvorové shoty.

loga-festival-52

CANDOLA

#keramika

 Ancap vyrába odolný živcový porcelán s prímesou iba tých najlepších materiálov. Kvalita použitých surovín garantuje pevný a obzvlášť silný porcelán vhodný na každodenné profesionálne používanie.

loga-festival-51

AQUALINK

#voda

Spoločnosť AQUALINK s.r.o. vznikla v roku 2008 a je výhradným distribútorom BRITA v ČR a SR. Zaoberá sa úpravou vody pre zariadenia v gastronómii a vendingu. V roku 2022 rozšírila svoje produktové portfólio o výdajníky vody.

loga-festival-53

SMÄD

#umenie

Môžeš použiť len jednu farbu alebo všetky. Môžeš namaľovať len tri bodky alebo svoje abstraktné nálady. SMÄD nikoho nesúdi a práve preto sa nemusíš báť, ak máš pocit, že nevieš maľovať. Práve naopak, budeš pre nás veľkou inšpiráciou.

Gastro zóna

coolna

COOLŇA SENICA

#burger

Sme kreatívne street food bistro zamerané na čerstvosť a lokálnosť. Okrem bistra v Senici máme i foodtruck, s ktorým obiehame rôzne gastro podujatia a cateringy na Slovensku i v Čechách. Pokiaľ máte rádi burger, ste tu správne.

nectar

CAFÉ NEKTÁR

#wafle

Špecializujeme sa na čerstvé, na mieste vyrábané waffle a palacinky, na sladko aj na slano. V ponuke budeme mať samozrejme aj vegánske a bezlepkové varianty.

baretka

FOODTRUCK: TU.

#vege

Sme vegetariáni snažiaci sa dostať medzi ľudí chutný vege street food, aby sme ukázali,že to ide aj bez mäsa. Pripravíme vám burgríky, bánh mí bagetku aj super bowl, tak príďte vyskúšať, budeme sa na vás tešiť. 

12dusi

#domácakuchyňa

Variaci kolektív, ktorý sídli v priestoroch Novej Cvernovky. Vegetariánske jedlá, vždy s vegánskou a bezlepkovou alternatívou alebo mäso z lokálnych fariem.

bramm

#hranolky

Nechajte sa unášať chuťami s našimi čerstvými belgickými hranolkami, krájanými priamo u nás a pripravenými podľa tradičnej receptúry. Naši kuchári ich dvakrát prepražia na hovädzom tuku, aby každá chuťová bunka bola potešená.

PREDNÁŠKY V PIATOK 10.05.

Vstup na prednášky je zahrnutý v cene vstupenky. Registrovať na prednášky sa možete cez GoOut od apríla 2024.

piatok 09:00 | Výberová instantná káva a technologické inovácie
Bronislav Pražák – Revolución Lab
 
Zaujímalo vás niekedy, ako sa vyrába instantná káva? A čo tá výberová? Príďte sa o tom dozvedieť viac od zakladateľa spoločnosti Revolución Lab, a zoznámte sa s novými technológiami v oblasti prípravy kávy.
 
forma: přednáška, jazyk: česky
piatok 10:10 | Vietnamská káva od slovenského farmára
Peter Szabó – Coffeein
 
Pozrite si príbeh ako z románov. Slovák Marián navštívil Vietnam a už sa odtiaľ nikdy nevrátil. Začal pestovať výberovú kávu top kvality. Z pražiarne COFFEEIN sme ho navštívili a zdokumentovali zber aj spracovanie vietnamskej arabiky spod pohoria Lang Biang.
 
forma: přednáška, jazyk: slovensky
piatok 11:20 | Posilnite svoj biznis vďaka firemnému profilu na Google
Milan Markovič – Effectix
 
V mojej prednáške sa dozviete, prečo je dôležité, aby mal váš podnik svoju digitálnu vizitku na Googli. Čo všetko Google profil dokáže komunikovať a čo vám to môže priniesť.
 
forma: přednáška, jazyk: slovensky
piatok 12:30 | Tri pohľady na senzoriku (debata)
Michal Škoda – pivovar Proud, Slavomíra Raškovič – Gašperov mlyn a hosté, Dominika Hrubá – Tekutý Catering
 
Úlohou profesionálov v oblasti ušľachtilých nápojov je mnohokrát aj ich senzorický opis. Napadlo vám, že senzorické opisy vína, piva či destilátov sa rôznia? Odborníci na ušľachtilé nápoje nám v panelovej diskusii vysvetlia, ako sa v profesionálnom svete tieto nápoje degustujú a opisujú.

forma: přednáška, jazyk: slovensky/česky
piatok 13:40 | Najčastejšie chyby v prevádzkach podľa recenzentov
Simona Budínská – Kávičkári.sk

Zakladateľka portálu Kávičkári.sk a autorka niekoľkých publikácii venujúcich sa gastronómii zozbierala viac než desaťročné skúsenosti svojho teamu. Prináša vám unikátny pohľad na najčastejšie chyby v (nielen) slovenských podnikoch. Spoznávate sa v nich, alebo máte plný počet bezchybnosti? Dozviete sa s nami v prezentácii so Simonou Budinskou.
 
forma: přednáška, jazyk: slovensky
piatok 14:50 | Cesta kávy od zrna po šálku
Helena Oliviero – Specialty Coffee Association Italy
 
V tejto prednáške sa dozviete, čo všetko ovplyvňuje kvalitu kávy. Cesta sa začne na farme, bude pokračovať cez vývoz až po praženie a nakoniec sa pozrieme i na extrakciu kávy. Všetky faktory na tejto ceste totiž ovplyvňujú vašu výslednú šálku.
 
forma: přednáška, jazyk: anglicky
piatok 16:00 | Tajomný svet infúzovaných káv
Tomáš Novák – Diamond's Roastery
 
Pozývame vás na prednášku o tajomnom svete infúzovaných káv. Pobavíme sa o procese spracovania, zamyslíme sa spolu nad otázkou, či je vhodné pridávať umelé vône do výberových káv a kam smeruje cesta tohto spôsobu spracovania kávy. Pripojte sa k nám na ceste objavovania neznámeho vo svete infúzovaných káv!
 
forma: přednáška, jazyk: slovensky
piatok 17:10 | Ako sa vytvára ponuka v najčudnejšom bare?
 Michal Nevrlý – Super Panda Circus
 
Na prednáške sa dozviete, ako vzniká koncept koktailového menu uprostred divokej manéže – menu, kde je koktail len fragmentom celého obrazu.
 
forma: přednáška, jazyk: česky

WORKSHOPY V PIATOK 10.05.

Možnosť zaregistrovať sa na workshopy je k dispozícii prostredníctvom platformy GoOut.net pre polovicu kapacity workshopu.
Druhá polovica kapacity je vyhradená na rezerváciu za poplatok 5 EUR každý deň od 9:00 vo festivalovom obchodíku.

piatok 09:30 | Latte art – kreslenie do kávy
Filip Beňo – Make it better
 
Najdôležitejšie je mlieko. Ako ho napeniť v dobrých aj bojových podmienkach a ako z neho vykúzliť minimálne srdiečko sa naučíte s Filipom z Make it better.
 
forma: workshop, jazyk: slovensky    
piatok 11:20 | Nájdite ideálne TDS filtrovanej kávy: práca s refraktometrom
Tadeáš Kacer – Roast Different
 
Zdá sa vám niektorá káva príliš silná alebo príliš vodnatá? Nedokážete namiešať ideálny koncentrát vody? Príďte si sami zriediť koncentrát pomocou aeropressu a zmerajte TDS výslednej kávy pomocou refraktometra.
 
forma: workshop, jazyk: česky 
piatok 13:10 | Objavovanie chutí: workshop o senzorike a defektoch v káve
Igor Rutšek – Diamond's Roastery
 
Ponorte sa s nami do sveta senzoriky pri ovoniavaní aróm a následne si s nami vyskúšajte cupping s kávami, ktoré skrývajú rôzne defekty. Zaznamenajte každý tón kávy a objavte, čo vám vaša šálka kávy môže povedať. Ponorte sa s nami do sveta senzoriky pri ovoniavaní aróm a následne si s nami vyskúšajte cupping s kávami, ktoré skrývajú rôzne defekty. Zaznamenajte každý tón kávy a objavte, čo vám vaša šálka kávy môže povedať.
 
forma: workshop, jazyk: slovensky 
piatok 15:00 | Upražte si vlastnú vyberovú kávu
Karolína Nekvindová, Patrik Sláma – Chicas Industry
 
Aj vy ste vždy chceli skúsiť variť vlastné zrná? Pod naším vedením a s našimi vzorkovými minipražičkami to zvládnete! Príďte a zistite, ako praženie funguje a čo všetko môžete v káve ovplyvniť.
 
forma: workshop, jazyk: česky 
piatok 16:50 | Naučte sa rozpoznávať rôzne a dôležité chute so šampiónkou Italian Cup Tasters
Helena Oliviero – Specialty Coffee Association Italy
 
Najprv ochutnáme základné príchute v rôznych koncentráciách. Potom prejdeme ku kávam a zaradíme ich do správnej skupiny. Na konci budete schopní rozlíšiť dobrú a zlú kávu, ako aj rôzne úpravy kávových zŕn. Zistíte, že káva môže chutiť naozaj rôzne.
 
forma: workshop, jazyk: anglicky 

CUPPINGY V PIATOK 10.05.

Vstup na cuppingy je zahrnutý v cene vstupenky a nie je potrebná predchádzajúca registrácia. 
Upozorňujeme, že cuppingy prebiehajú v dvoch miestnostiach.

09:00  Uverejnime čoskoro ♡ (room N.2)

09:30  Wildkaffee Rösterei (room N.1)
 kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť
10:30  Chicas Industry (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov
11:00  Revolución Lab – cupping instantní kávy (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
12:00  Mlsnacava (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť  
12:30  Brazilian Coffee Company (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov  
13:30  Rye Island Roastery (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť
14:00  Algrano (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov
15:00  Festivalový cupping (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť  
15:30  Caffe4u (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov
16:30  Algrano (room N.1 a N.2) – Privátny program pre partnerov festivalu
Pozvaní sú všetci pražiari a partneri festivalu.

PREDNÁŠKY V SOBOTU 11.05.

Vstup na prednášky je zahrnutý v cene vstupenky. Registrovať na prednášky sa možete cez GoOut od apríla 2024.

sobota 09:00 | Starbucks vs. výberovka: búranie predsudkov (debata)
Anna Bendová a Ondřej Nejedlý – Polibek Café

Sú baristi vychovaní kaviarenským reťazcom Starbucks vhodnou posilou kaviarní s výberovou kávou? Do akej miery sú fámy a mýty o spoločnosti Starbucks pravdivé? Príďte zbúrať alebo potvrdiť svoje predsudky, položiť otázky alebo sa vyjadriť v otvorenej diskusii!

forma: přednáška, jazyk: česky 
sobota 10:10 | Súťažný život: reflexie, koncepty a príbehy z majstrovstiev
Marcin Zakrzewski – Roastelier
 
V tejto krátkej prednáške budem hovoriť o svojej ceste od pozície baristky až po súťaženie a získavanie medailí. Podelím sa o svoje skúsenosti z národných a svetových majstrovstiev a poukážem na dôležitosť tímu a možno niekoho inšpirujem, aby sa prihlásil do podobnej súťaže.
 
forma: přednáška, jazyk: anglicky 
sobota 11:20 | Zenová India – ako sa líši ázijský origin od juhoamerických?
Tereza Prejdová – Chicas Industry
 
V marci sme si zaleteli do Indie na plantáže za vyberovou kávou. Naša ponuka sa tak rozrastie o nový origin. Aká je India a ako sa jej produkcia kávy odlišuje od našich latinskoamerických producentov? Poďte to zistiť a príďte na našu „zenovú“ prednášku.

forma: přednáška, jazyk: česky
sobota 12:30 | Výberovka – piť či nepiť?
Miroslav Dubský – QB Coffee Roasters

Ako začať piť výberovú kávu? Aký je rozdiel medzi komoditnou a výberovou kávou? Aká cena je adekvátna za šálku kávy? Prečo sa oplatí piť výberovku? Ak sa chcete lepšie zorientovať vo svete výberovej kávy, tak táto prednáška je presne pre vás.
 
forma: přednáška, jazyk: slovensky
sobota 13:40 | Ako sa pestuje káva medzi klokanmi a koalami?
Tereza Prskavsová – Roast Different
 
Austrália nie je práve tradičným vývozcom kávy. Všetku produkciu spotrebujú miestne pražiarne alebo kaviarne. Vydajte sa so mnou na prehliadku Zentveld's Coffee Farm & Roastery a ochutnajte kávu vypestovanú a uvarenú na druhom konci sveta.

forma: přednáška, jazyk: česky 
sobota 14:50 | Ako na drinky v kaviarňach?
Luboš Rácz – BarKultur
 
Aj keď máme koncept založený na kvalitnej káve, musíme kvôli rastúcim nákladom a konkurencii najmä zaujať. Napr. mať drinky, ktoré sa svojou kvalitou dokážu priblížiť najlepším barom. Ako na to v obmedzených podmienkach vám povie zakladateľ spoločnosti Barkultur.

forma: přednáška, jazyk: slovensky 
sobota 16:00 | Káva okolo sveta
Tricia Averaimo – Little Chief Malta

Prednáška vám ukáže, ako Blízky východ steals the show! Pridajte sa k Tricii Averaimo z Little Chief Malta na pútavej diskusii o tom, jako vyzerala jej cesta za kávou z Austrálie až na Maltu.

forma: přednáška, jazyk: anglicky 
sobota 17:10 | Yerba Mate ako lepšia sestra kávy?
Adrian Drozdek – MUUD Labs 
 
Ste pripravení dozvedieť sa viac o Yerba Mate? Dodá vám energiu, zlepší náladu a koncentráciu. V porovnaní s kávou je bohatá na teobromín (ktorý zlepšuje náladu) a teofylín (ktorý podporuje okysličovanie organizmu). Taktiež dodá vášmu telu 24 základných vitamínov a minerálov.
 
forma: přednáška, jazyk: česky 

WORKSHOPY V SOBOTU 11.05.

Možnosť zaregistrovať sa na workshopy je k dispozícii prostredníctvom platformy GoOut.net pre polovicu kapacity workshopu.
Druhá polovica kapacity je vyhradená na rezerváciu za poplatok 5 EUR každý deň od 9:00 vo festivalovom obchodíku.

sobota 09:30 | Poznej krásu a rozmanitosti čokolády
Veronika a Marek Pospíšilovi – Veroni Coffee & Chocolate
 
Vedeli ste, že aj kvalitná čokoláda môže byť dosť podobná kvalitnej káve? Na tomto workshope si povieme o histórii čokolády, o tom, ako sa čokoláda vyrába, aké sú jej druhy. A to všetko bude sprevádzať riadená degustácia.
 
forma: workshop, jazyk: česky  
sobota 11:20 | Filtrovaná káva podľa metód Tetsu Kasuya
David Hradský – Periferie
 
Chcete si doma pripraviť kávu ako na majstrovstvách sveta? Spoločne sa pozrieme na to, ako ju pripravuje ich víťaz Tetsu Kasuya. Vysvetlíme si metódu pre V60 a AeroPress a ukážeme, ako si ju môžete pripraviť aj doma.
 
forma: workshop, jazyk: česky 
sobota 13:10 | Moderné espresso
Filip Beňo – Make it better
 
Všetky faktory podieľajúce sa na príprave dokonalého espressa. Filip z Make it better vám povie ako na domáce espresso a aj rýchlu prípravu espressa v kaviarni.
 
forma: workshop, jazyk: slovensky   
sobota 15:00 | Čo by mal každý barista vedieť o mlieku?
 Maria Kurenková – Milbok

Mliečny workshop predstaví inovácie v mliečnom priemysle a poukáže na to, ako spracovanie mlieka ovplyvňuje chuť a penu výsledného nápoja. Súčasťou workshopu je ochutnávka rôznych vzoriek mlieka a mliečnych káv pre hlbšie pochopenie toho, čo definuje kvalitu mlieka.

forma: workshop, jazyk: česky
sobota 16:50 | Latte art – kreslenie do kávy
Filip Beňo – Make it better
 
Najdôležitejšie je mlieko. Ako ho napeniť v dobrých aj bojových podmienkach a ako z neho vykúzliť minimálne srdiečko sa naučíte s Filipom z Make it better.
 
forma: workshop, jazyk: slovensky    

CUPPINGY  V SOBOTU 11.05.

Vstup na cuppingy je zahrnutý v cene vstupenky a nie je potrebná predchádzajúca registrácia. 
Upozorňujeme, že cuppingy prebiehajú v dvoch miestnostiach.

09:00  Caffe4u (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov 
09:30  qb coffee roasters (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť  

10:30  Beansmith's Coffee Roastery (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
11:00  Gill's Coffee (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
12:00  Brazilian Coffee Company (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov 
12:30  Kolo Coffee (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť  
13:30  Jonas Reindl Coffee Roasters (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
14:00  Chicas Industry (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov 
15:00  Goriffee (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
15:30  Poppy Beans Coffee Roastery (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť 
16:30  Ecom Kaffee (room N.2)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre profesionálov  
17:00  Dot Coffee (room N.1)
kapacita: 30 osôb, úroveň: vhodné pre verejnosť
Asset-3

Tento rok predstavujeme po prvýkrát hudobný OST BLOCK STAGE, kde sa predstavia známe DJ mená.

Každý deň začíname hrať o 11:00 na pódiu umiestnenom v parku Novej Cvernovky v oddychovej streetfood zóne. V piatok končíme o 20:00 a následne pokračujeme od 21:30 na afterparty festivalu v TEMNOM OST BLOCKU v centre mesta, kde vystúpia Bali G a Rhuby Wax.

Vstup na hudobný program a afterparty majú všetci návštevníci festivalu. VIP vstupenka zahŕňa aj welcome drink na afterparty zdarma.

daniu

PIATOK 11:00 – @daniu_beats

daniu je DJ a producent, ktorý je spoluzakladateľom značky BOUNCE. Jeho groovy selekcia ťa prevedie vibráciami afrobeatu, R&B, amapiano, editov a housu, ale aj všetkým, čo plynie pomedzi ne.

maikl

PIATOK 12:30 – @maiklknight_

Maiklknight je umelec, DJ a producent, stálica bratislavskej klubovej scény. V centre jeho pozornosti je tanečný parket, ktorý plní houseom, tranceom, technom, ale aj šplechmi z kudura či ballroom music.

vktrd

PIATOK 14:00 – @vktrd

Osemstoosmičkový ohňostroj s euforickými trap prvkami na jednej strane, hlboký bass z Londýna okorenený R&B kúskami na druhej strane. Turntablism prechádzajúci do live actu. Celok tvorí vysoko návykový kúsok.

otec-mirec

PIATOK 15:30 – @otec_mirec

Otec Mirec (RudeBoys Radio) je hudobno-pohybový cicavec, ktorý má ucho pestované mnohoročnou praxou. Tanečník, hudobný žurnalista, DJ a selektor, ktorý svoj cit pre tancuchtivú hudbu nenásilne posúva všetkým zúčastneným.

carl

PIATOK 17:00 – @itis_carl

Carl je stálica bratislavskej housovej scény. Jeho sety sú tanečné a groovy, jeho reprezentáciou vo svete vecí je rozhodne diskoguľa. Carl vždy namieša taký mix disca a housu, aby ste mohli celý večer pretancovať s úsmevom na tvári.

spacer

PIATOK 18:30 – @kubo_spacer

SPACɆR je rezidentný DJ techno projektu Nočná a promotér undergroundových eventov v Bratislave. Inšpiráciu zo svetových klubov premieňa do groovy setov, prispôsobené eventovému časopriestoru.

after

Dvojica ikonickejšia ako Tango a Cash. Tie roky 90-te sa nepodísali len na ich hudobnom vkuse, ale aj na šuštiakovom swagu. House music majú navždy vyrytú v srdciach, no túžba po objavovaní nových vinylov ich vedie k rozmanitým dancefloor bangerom. Italo, Chicago, Proto House, Acid. Čo len chceš.

clv

SOBOTA 11:00 – @clv_clive

CLV je bratislavský DJ, ktorý je známy ako spoluzakladateľ značky BassTransmission a člen legendárnej Drumatique crew. Za jeho dlhoročné pôsobenie na scéne nazbieral mnoho inšpirácie v rámci elektronickej hudby, čo zúročil v mnohých žánrových polohách od ambientu cez deep house a bass music až po techno.

caravan

SOBOTA 12:30 – @caravan.sound.systema

Traja kamaráti z Caravan Sound Systema spojili svoju lásku k elektronickej hudbe s vášňou pre gramce a vinylové platne. Ich spoločné výlety karavanom na festivaly pridávajú ich hudobnému vkusu jedinečný sound kombinujúci housové tracky s lahkosťou minimaloveho beatu.

daniu

SOBOTA 14:00 – @daniu_beats

daniu je DJ a producent, ktorý je spoluzakladateľom značky BOUNCE. Jeho groovy selekcia ťa prevedie vibráciami afrobeatu, R&B, amapiano, editov a housu, ale aj všetkým, čo plynie pomedzi ne.

lixx

SOBOTA 15:30 – @lixxdnb

Dobrý drum&bass a dobrá káva idú jednoznačne k sebe. Dôkazom toho je Lixx, ktorý si tieto lahôdky ide už viac ako 2 dekády. Jeho selekciu poznáš z rádio show SIGNAll_FM, klubov aj festivalov. V sobotu ti dokáže, že rovnako, ako nie je káva ako káva - nie je drum&bass ako drum&bass. Čakaj príjemné soulful beaty a pekný flow na vlne 170+ BPM.

neraev

SOBOTA 17:00 – @neraev_

DJ-ka a producentka z Bratislavy, ktorej sound kombinuje žánre harddancu, breakbeatu a trancu. Neraev debutovala v roku 2023 albumom s názvom 'Who's Irene?’, ktorý bol ocenený ako nahrávka roka na Radio_Head Awards v kategórii Elektronická hudba.

Miesto konania

Nová Cvernovka, Račianska 78, 831 02 Bratislava

Pre dopravu na miesto konania festivalu prosíme využite mestskú dopravu. ♡ 

Prosíme, naplánujte si pohodlne trasu cez imhd.sk alebo Google maps na zastávku električky „Námestie Biely kríž“ 

Generálny partner

dpb-white

Hlavní partneri

loga-festival
la-marzocco
un
vart
loga-festival-19

Mediálni partneri

loga-festival-04
loga-festival-07
loga-festival-06
loga-festival-02
loga-festival-03
loga-festival-05
loga-festival-09
loga-festival-08
rstv-55
rstv-54

Partneri

bwt
tka
gurmet
make
loga-festival-17
loga-festival
loga-festival-28
loga-festival-21
loga-festival-18
loga-festival-26
loga-festival-27
loga-festival-22
loga-festival-23
loga-festival-25
loga-festival-24
29
loga-festival-barnie
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER