Sibarist představuje novou variantu filtrů s plochým dnem

gravatar
 · 
30 januára, 2022
 · 
3 min read
Featured Image

Španělský výrobce stylových kávových doplňků Sibarist představil nový model filtrů pro drippery s plochým dnem. Rozšířil tak svoji nabídku o další typ papírových filtrů, tentokrát filtrem, který je unikátní v absenci jednotlivých záhybů.

Kávové filtry z řady FAST FLAT Specialty Coffee Filter výrobce uvedl na trh v lednu. Na filtry společnost používá vlastní papír, který označuje jako metodu FAST a tento produkt vyrábí přímo v Barceloně, sídle společnosti. Filtr je použitelný pro překapávače typu Kalita Wave 185. Tedy na typy překapávačů s plochým dnem. Zásadní rozdíl, kterým se liší, jsou ploché stěny bez drážkování po obvodě, na které jsme byli u předešlých představených filtrů jiných společností zvyklí.

Nepřítomnost drážek má své opodstatnění. Zmírňuje možnost izolace kávy a její potenciálně nedostatečné extrahování přímo v drážkách. Zároveň společnost uvádí, že dochází k volnější a rovnoměrnější cirkulaci částic při zalévání mletých zrn.

Díky absenci drážek je přilnavost filvtru k překapávači a proudění vzduchu eliminováno. Spařením filtru tak zabraňujeme obtékání mletých kávových zrn. Kapalina je nucena projít přes namletou kávu. Tyto kávové filtry mají čtyři předpřipravené rýhy, podle kterých se při manipulaci samy do dripperu složí.

Čím se liší materiál FAST?

Filtr ale nepřináší pouze tvarové rozdíly, stejně jako ostatní filtry z dílny Sibarist se vyrábí z papíru FAST. Tento materiál slibuje svůj 100% organický původ. Tvoří ho vlákna banánovníku textilního, všeobecně pěstovaného v podmínkách, které jsou vhodné i pro pěstování kávovníku. Původ vláken banánovníku je z kontrolovaného hospodářství Ekvádoru a Filipín, kde se rostliny pravidelně obnovují za účelem jejich sklízení. Dále materiál tvoří celulózová vlákna, která pochází z ertifikovaných borovicových evropských plantáží. Poslední složku představuje organická kyselina polymléčná.

Propustnost filtru umožňuje rychlejší proudění a extrakci, která je o 15-40 % rychlejší než u běžných filtrů. Nepřenáší do šálku chuť ani aroma papíru. Zároveň umožňuje modifikaci receptů. Vyzkoušejte jemnější mletí, s vyšší extrakcí, vyváženost a čistotu v chuti s minimalizací zadržované kapaliny v kávové sedlině.

Zdroj fotky: Sibarist

Celý proces od suroviny po vytvoření FAST filtrů je lokální. Míchání surovin, jejich úprava, zpracování, tvorba filtrů i balení se kompletně provádí v Barceloně. Výrobce také doporučuje filtry uchovávat v původním obalu. Napomáhá to zachování jejich kvality. Filtry mají tendenci absorbovat částečky v prostředí, kde se nachází, škodí jim změna vlhkosti, ale i pachové částice, které se tak snadno přenesou až do vašeho šálku. Výrobce balí filtry do obalů, které jsou opatřeny zipovým uzávěrem, podobně jako známe z balíčků kávy.

Filtry můžete v současnou chvíli možné zakoupit v předprodeji. Za 100 kusů filtrů zaplatíte 35 €.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER