ProfilePrint – budoucnost pro kontrolu kvality a obchodování s kávou

gravatar
 · 
3 marca, 2022
 · 
2 min read
Featured Image

Singapurská společnost ProfilePrint představila revoluční systém pro obchodování a kontrolu kvality kávy. Technologie řízená pomocí umělé inteligence zkoumá “otisky” potravinových přísad. Systém dokáže během několika sekund vyhodnotit a předpovědět kvalitu včetně chuťových profilů ze vzorků. Celý princip je poháněn silnou poptávkou po sledovatelnosti přísad.

Jak to celé funguje?

Z pouhých pěti gramů vzorku analyzátor získává jedinečný digitální “otisk prstu”, který popisuje výsledky v reálném čase. Vzorek přitom během testování není zničen. Technologie spojuje složité související parametry a senzorická data do jednoho otisku prstu během několika sekund.

Současné metody kontroly kvality představují značnou náročnost z hlediska času, ale i financí, navíc extrémně závisí na lidském úsudku. Společnost ProfilePrint se snaží poskytnout metodu, která nepotřebuje žádné technické know-how nebo drahé laboratorní vybavení. Další oblastí, pro které ProfilePrint poskytuje řešení, je doporučování kávy klientům na základě chuťového profilu, který klient požaduje. Funkce doporučování směsí prochází databázi chuťových profilů a vyhledává možné kombinace během sekund.

Zdroj: ProfilePrint

Společnost poprvé představila svoji inovativní technologii v červnu 2021 na aukci Singapore Coffee Association. Káva je zde sice za obvyklého stavu prezentována fyzicky, ale kvůli pandemii byla tato konference přesunuta do online podoby. Příprava kávy a zasílání vzorků kupujícím po celém světě tedy nebylo možné. ProfilePrint se tak stalo neutrálním technologickým partnerem, který měl nahradit schopnosti Q-graderů a předpovědět chuťové vlastnosti, klíčové parametry, jako je vlhkost a hustota zrn, ale také bodové skóre.

Zdroj: ProfilePrint

Řešení ProfilePrint představuje nový způsob obchodu prostřednictvím online transakcí. Umožňuje prodejcům i kupujícím ověřit dohodnutou kvalitu a ušetří tak čas i peníze pro složité zasílání vzorků pro fyzické kontroly.

ProfilePrint se podařilo rozšířit svoji technologii do Evropy, Latinské Ameriky, Číny, Japonska, Indonésie, ale také na Srí Lanku. Mezi její klienty patří Sucafina, Olam Food Ingredients, Louis Dreyfus Company a další.

Vedle zkoumání kvality kávy technologie ProfilePrint nachází využití také u nejrůznějších druhů zboží. Například může být využita při zkoumání kvality čaje, bylinek a koření, kakaa, zrna, potravinářských přísad, tekutin a anorganických materiálů.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER