Prague Coffee Festival: ohlédnutí za 11. ročníkem

gravatar
 · 
3 novembra, 2023
 · 
3 min read
Featured Image

11. ročník Prague Coffee Festivalu je letos za námi. Pražská holešovická tržnice nabídla zázemí všem kávovým nadšencům a profesionálům ve dnech 21. a 22. 10. a umožnila nám ochutnat zajímavé kávové vzorky.  Pojďme se společně ohlédnout za tímto festivalem, co jsme zde letos zažili.

Letošní ročník Prague Coffee Festival nabídl poprvé variantu festivalu na oba víkendové dny. Program v sobotu a v neděli se lišil. My jsme na festival vyrazili v sobotu a ochutnali tak vzorky od pražíren na rotačních barech, ale i od pražíren, které zde měly stánek po celý víkend. Za zmínku z letošního festivalu jistě stojí prezentace dánské pražírny La Cabra. Ta se mezi návštěvníky těšila velké oblibě a před stánkem se na ochutnávku tvořily velké fronty.

3 kelímky se vzorky kávy od pražírny La Cabra s informačními kartami z Prague Coffee Festivalu.
Prezentace pražírny La Cabra, kdy každý ochutnal hned 3 jejich kávy.

Zažít jsme tak mohli pražírny domácí, ale i ty zahraniční. Pozdravili jsme mnoho pražíren, se kterými jsme se setkali i na Two Coffee Champs 2023. A ochutnali jsme tak skvělé kávy od Mabó, HAYB, Bracia Ziółkowscy, slovenské Coffie, pražírny Mlsnacava, chuťové divočiny od Kávoholiku, ale také české QB.

Akce se konala hned ve dvou halách holešovické tržnice a prostor mezi halama vyplnila gastrozóna. Ta nabídla různé možnosti občerstvení od dezertů přes polévky až k hlavním chodům. Prostor se zde našel i pro přednášky a workshopy. Bohužel obě dvě místa byla značně limitována akustikou.

V sobotu večer se také konala afterparty v pražském Kolektoru.

Druhý prostor s lidmi, kde byly kávové bary a možnost ochutnávek – Prague coffe festival
Kávové ochutnávky probíhaly ve dvou halách zároveň.

Kniha kaváren

Stejně jako při předešlých ročnících vyšla i letos Kniha kaváren na rok 2024, tedy průvodce kavárnami po České republice. Každá kavárna v něm navíc představuje možnost „kuponu“ na kávu zdarma. Kniha se vyprodala do pár dnů a organizátoři její dotisk neplánují.

Prague Coffee festival byla jedním z posledních letošních kávových festivalů. Podzim jimi byl doopravdy nabitý a věřím, že se za nedlouho potkáme na nějakém dalším. Přece jen čas letí jako voda – a u dobré kávy ještě třikrát rychleji.

Bar pražírny Kmen s jejich balíčky a merchem na Prague Coffee festivalu.
Budějovická pražírna Kmen představila po celý víkend hned několik variant jak jejich kávu ochutnat.
Tagged: festival · ochutnávka · praha
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER