26. 9. 2023Brno, Veroni Coffee & Chocolate

Přednáška o importu zeleného zrna a cupping

gravatar
 · 
18 septembra, 2023
 · 
2 min read
Featured Image

Je pro vás cesta zrnek z plantáží do pražíren záhadou? Propijíte se rádi kávovým světem kupředu? Chcete si zlepšit své chuťové schopnosti? Nebo jste třeba jen homo socialis a jste pro každou zajímavou vzdělávací akci? Tak přesně pro vás je tento event to pravé ořechové! Nebo spíš kávové? Akci spolupořádají 26. 9. importéři z Chicas Industry v brněnské kavárně Veroni Coffee & Chocolate.

Co vás tu čeká?

Zhruba v 16:00 zahájí akci Tereza Prejdová a Karolína Nekvindová svojí přednáškou o strastiplné cestě zeleného zrna z farem až do Brna. Poví vám, jak jejich práce vlastně vypadá a co všechno při ní musí řešit. Aby nebylo všechno jenom růžové, nastíní vám holky také nevýhody a komplikace, které při své práci s kávou zažívají. Ukážete si, jak vypadají zrna v syrovém – neupraženém – stavu nebo třeba jak na nich rozpoznáte různé defekty.

Importérky z Chicas Industry přednášející na Roastu v Brně.
Importérky z Chicas Industry přednášející na Roastu v Brně.

Následovat bude pár slov o tom, jak se takové vzorky kávy ochutnávají. Přiblížíte si pravidla cuppingu a představíte si kávy, které budete zkoušet. Poté se přejde ke cuppingu samotnému, který však bude pojatý trochu víc interaktivně! V plánu mají rozdání soutěžních archů, do kterých vyplníte, které kávy jsou které. Za úkol budete mít i rozpoznat jeden vzorek s defekty. Nechte se zkrátka oddat chuťové fantazii! Po skončení akce budou pořadatelé vyhodnocovat výherce soutěže, který si odnese lákavou výhru.

Event je zdarma a je vhodný pro úplné začátečníky. Veškeré kávy si předem projdete a přiblížíte si, jak zhruba mají chutnat. Stejně tak pořadatelé provedou návštěvníky pravidly senzorického posuzování káv.

Kapacita místa je nízká. Pořadatelé vás proto žádají, abyste svoji účast nahlásili předem, a to buď prostřednictvím facebookové události, nebo přes sociální sítě Chicas Industry či kavárny Veroni.

Tagged: Brno · Chicas · cupping · senzorika · Veroni
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER