Ohlédnutí za Baristou roku 2024

gravatar
 · 
18 marca, 2024
 · 
2 min read
Featured Image

Ve dnech 15. a 16. 3. 2024 proběhlo v pražské sportovní hale Královka každoroční klání nejlepších baristů Česka v rámci soutěže Czech Barista Championship a utkali se zde také nejlepší kávoví ochutnávači v soutěži Cup Tasters. Jaká zde byla atmosféra a kdo se stal vítězem?

Už při vstupu do haly na vás dýchla fascinující soutěžní atmosféra. Umístit tento event na sportoviště byl dobrý záměr, protože to celé akci dodalo na závodním duchu. Jednotlivé stánky se navíc netěsnaly jeden na druhý a bylo mezi nimi dost prostoru na průchod pro proudící davy lidí.

V hlavní hale se nacházela baristická soutěžní stage – od zbytku oddělená majestátně fialovým kobercem – a část stánků pražíren, ale i dalších gastronomických subjektů. Na celý tento prostor shlíželi diváci z pestrobarevné tribuny.

Naproti tribuně se nacházela stěnou oddělená novinka – Roasters Village, kde se nacházely stánky dalších pražíren. K vidění zde tak byli například Beansmith's, Goriffee, Coffee Source, Mlsnacava, Fiftybeans, Dot Coffee, IG Coffee Roasters a spousta dalších, ze zahraničních dále třeba Hayb nebo Cracker Jack. Z importérů zde byli přítomní Chicas Industry a Covoya. Ve druhé polovině pak bylo k dispozici hlediště a stage Cup Tasters.

Hlavní stage akce.

Páteční den byl klidnější a sobota naopak rušnější. Výrazně se vyšší sobotní návštěvnost projevila třeba v zaplněné přednáškové místnosti na tématu „Vliv kávy na psychiku“, na které nespočet lidí stál i v uličce vedle obsazených židlí.

Soutěž Czech Cup Tasters nakonec vyhrál Zbyněk Vojtěšek z českobudějovické pobočky QB. Na druhém místě skončil Lukáš Zugar a na místě třetím je doplnil Pavel Cachro. Czech Barista Championship vyhrál brněnský pražič Roman Nejedlý z Fiftybeans. Druhá pak byla Kateřina Myšková a třetí Anastasia Pushkova.

Vítězům gratulujeme a smekáme i před všemi zúčastněnými soutěžícími!

Vyhlášení vítězů Czech Barista Championship.
Tagged: 2024 · barista roku · Fiftybeans · Roman Nejedlý
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER