Očekávané anglické vydání knihy od Coffee Collective je tu

gravatar
 · 
14 decembra, 2021
 · 
3 min read
Featured Image

Pražírna kávy Coffee Collective představila anglické vydání knihy The Fundamentals of Excellent Coffee. Tato kniha o kávě přináší “nové vydání” dánské knihy z roku 2012, v originále God Kaffe, která tentokrát vyšla zároveň v dánštině i angličtině.

Spojili jsme se s Klausem Thomsenem, spolumajitelem pražírny Coffee Collective aby nám o jejich knize prozradil více informací.

Dle jeho slov jde o velmi přepracované vydání původní knihy. Na svých 300 stranách představuje témata jako je: ochutnávání kávy, jak podmínky ovlivňují chuť, baristovo vybavení, jak na napěnění mléka a latte art, pražení kávy v profesionálních i domácích podmínkách. Nově autoři přidali také dvě kapitoly: historie kávy a udržitelnost v kávovém průmyslu. Kniha se snaží pojmout také všechny zajímavosti z kávového světa, které se mezi vydáními udály.

Kniha přináší rozšíření o 10 nových receptů. Obsahuje výběr metod přípravy od Aeropressu přes různé metody poure-overu, sifon, French press až k espressu.

Jaká byla hlavní myšlenka, když jste knihu v roce 2012 vydávali a byla zachovaná i v této knize?

Naším přáním tehdy, stejně jako nyní, bylo sepsat všechny věci, které by podle nás měl vědět někdo, kdo se zajímá o kávu – ať už domácí nadšenec nebo nový barista. Chceme, aby byla jako školní učebnice – neříká romantizující příběhy, ale zaměřuje se na to, co ve skutečnosti vytváří vynikající kávu v každém z článků řetězce od semene až po váš šálek. Obecně nás v naší práci velmi motivuje sdílení všech věcí v kávě, které nám připadají zajímavé a zábavné, s co největším počtem lidí. S knihou k tomu můžeme oslovit širší publikum.

Podle Klause je kniha určena pro všechny, kdo se chtějí dozvědět něco víc o kávě. Byla napsaná tak, aby základy pochopil i úplný nováček. Obsahuje ale i spoustu zajímavého obsahu pro ty, kteří se v oboru pohybují už léta.

Měli jsme i reakce od zkušených baristů, kteří nám řekli, že se z knihy naučili spoustu nových věcí. Ale také si dobře osvěžili některé znalosti, které už znali, ale zapomněli na ně.

Klaus Thomsen, spolumajitel pražírny Coffee Collective
Obálka anglické verze knihy o kávě od Coffee Collective.

Kniha je nyní k objednání s doručením po celém světě. „Knihy jsme již rozesílali kamkoli, od Japonska po Kanadu,“ dodává Klaus. Objednat ji můžete nyní přímo na e-shopu Coffee Collective.

Tagged: kniha · novinka · vzdělání
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER