Jsme tým lidí

s různými zkušenostmi, rolemi a pozicemi ve světě kávy a gastronomie. Tento svět nás naplňuje. Chceme vědět, co se kde, jak a proč děje, a co víc – chceme tyto informace sdílet také s vámi. Pravidelně se setkáváme se zajímavými lidmi, kteří mají k různým oblastem kávy co říct. My chceme toto know-how sdílet také se světem – s vámi. Naším cílem je vytvářet prostor pro všechny, kteří mají rádi kávu a zajímají se o gastronomii. Nechceme se vyhraňovat ani na stranu lajků, ani na stranu profesionálů; jde nám o vytvoření klidného místa pro všechny, kdo chce získat nové myšlenky a názory na náš obor. Uvědomujeme si však, že káva není všechno. Zajímá nás proto celý příběh gastronomie. Soustředíme se na udržitelnost, ekologii, zaměstnaneckou situaci a novinky, které toto odvětví neustále proměňují.

Tuto zajímavou komunitu se snažíme sjednocovat. Na webu tak najdete kromě článků od našich redaktorů i ty od externích kolegů z branže, protože nejsme vševědoucí. Zajímá nás, co se ve světě děje, a máme spoustu otázek. Nebojíme se nepříjemných nebo opomíjených témat. Máme na věci vlastní pohled a chceme umožnit ostatním, aby si na základě předložených informací vytvořili své názory. Nikdo – ani my – nejsme bezchybní. Snažíme se ale vždycky nahlížet na debatu objektivně a nezůstávat v zajetých kolejích. Pokud tak najdete nějakou chybu, dejte nám vědět. Opravíme ji a omluvíme se.

Naše redakce nemůže fungovat ze vzduchu, proto u nás najdete i články vytvořené ve spolupráci s našimi partnery. Vždy ale budete vědět, o jaký typ článku se jedná. Nemáme co skrývat. Všechny texty píšeme tak, abychom mohli s klidným svědomím říct, že píšeme pravdivě a že nám nikdo přes rameno nediktuje, co můžeme a co nemůžeme zveřejnit.

Náš tím

& autori článkov

DSC09040-1

Konateľka

K výběrové kávě jsem se dostala kolem roku 2015. Zajímám se o udržitelnost a vnímám ji jako důležitou součást kávového průmyslu. V roce 2020 jsem si otevřela bezobalový obchod BEZz v Brně, kam mimo jiné vybírám lokální pražírny.

DSC08991-1

Zakladateľ

Pracujem s kávou od roku 2015. Vyhral som pár národných súťaží a reprezentoval Slovensko vo svete, založil som vlastnú pražiareň a niekoľko ďalších kaviarní. Dnes som kávovým konzultantom a spoločne s mojím tímom tvorím brand Roast Different.

DSC08965-1

Šéfredaktor

V roce 2017 jsem se zamiloval do výběrové kávy. Dva roky nato proto pod mým spoluvedením vznikl projekt Kávolog s baristickými kurzy, blogem a recenzemi. Nyní svoji vášeň pro kávu šířím pod Roast Different.

Ondrej-Sejk

Moderátor podcastu a support

S kávou jsem začal pracovat na konci roku 2016. Následovalo absolvování první soutěže a otevření vlastní kavárny. Aktuálně pracuji pro Beansmith‘s a kávové komunitě pomáhám také skrze Roast Different.

DSC09019-1

Dizajnér

Predtým, než som sa začala plne venovať práci dizajnérky, som popri škole s kávou pracovala ako barista. Práve vtedy sme sa s kávou stali trochu neodlučiteľnými. Ako dizajnér a umelec, môj režim je mierne otočený, podobný nočnej sove. 

Jana-Leblova

Predajca

S výběrovkou jsem začala pracovat na začátku roku 2023. V Roast Different mě můžete znát buď jako usměvavou a ukecanou baristku, nebo obchodačku.

DSC09029-1

Digitálny koordinátor

K Roast Different jsem se dostala přes jejich festival Two Coffee Champs, kde jsem se v roce 2023 starala o sociální sítě a výstupy přímo z festivalu. Skrze kavárny a gastronomii ráda poznávám evropskou kulturu.

medialonek_default

Redaktor

Jsem máma podnikatelka, milovnice cizích kultur a jazyků, dřív hodně cestovatelka a vším tím se prolíná už od roku 2012 káva. Od konce roku 2019 piplám své druhé dítě – firmu Chicas Industry s.r.o., která importuje zelené kávy z Kolumbie a Brazílie. 

medialonek_default

Redaktor

Nie nadarmo sa hovorí, že hranica medzi láskou a nenávisťou je tenučká. Tak to bolo aj u mňa a v mojej coffee love story. To ma previedlo cez baristické pozície, porotcovanie na súťažiach, dobrovoľníčenie pre SCA Slovakia a praženie. Od roku 2018 som kontrolorkou kvality a predaja a certifikovaný Q grader.

medialonek_default

Redaktor

K výberovej káve som prvý krát pričuchla v roku 2012. Od kávového nadšenca a domácej pražičky, cez baristiku a trenerstvo až po produkčné praženie a quality control v anglickej HasBean.

Veronika-Adamova

Redaktor

Kávu jsem milovala od té doby, co mi ji rodiče vůbec dovolili pít. S tou výběrovou pracuji v kavárně a mimo práci navíc studuji žurnalistiku. V Roast Different tak mohu spojit své studium se svojí vášní.

Ondrej-Ondryas

Redaktor

Ke kávě jsem se dostal v létě 2015, od té doby neustále objevuji, analyzuji a učím se. Rád předávám nadšení do kávy i ostatním prostřednictvím svých aktivit v Roast Different.

medialonek_default

Redaktor

Pro Roast Different dělám občas fotky a jiné dílčí záležitosti ohledně grafiky. A když ne to, tak zrovna nejspíš píšu nějaký agitovaný příspěvek o složitostech přípravy dobré kávy v domácích podmínkách.

medialonek_default

Redaktor

Ke kávě jsem se dostal během roku 2017 a to spíš cíleně než náhodou. Využil jsem kávového kurzu na škole cestovního ruchu v rakouském Retzu a z nadšení velice rychle vykynul chléb na každý den. Po škole jsem pak vyrazil do Berlína, kde jsem donedávna baristoval.

footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER