Nejlepší gastropodniky jižní Moravy jsou tu!

gravatar
 · 
23 októbra, 2023
 · 
3 min read
Featured Image

Na brněnském výstavišti se v pátek 20. 10. odehrálo vyhlášení dalšího ročníku Gourmet Jižní Morava a Gourmet Brno. Výherní gastronomické podniky jsou už nyní v bedekrech tohoto projektu.

Co je Gourmet Jižní Morava?

Jedná se o gastronomickou akci, při níž může široká veřejnost nominovat libovolné gastronomické podniky Jižní Moravy na výhru o titul nejlepšího z nejlepších. Do konce března tohoto roku se tak mohla do soutěže dostat právě i vaše kavárna, cukrárna, restaurace, bistro, pivnice nebo vinárna.

Letos jsme zaznamenali rekordní počet podniků, v Brně se jich zapojilo hned 61. O spolupráci je zájem a my podnikům poskytujeme řadu možností prezentace.

Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO

Zpočátku se soutěž konala pouze v rámci města Brna (Gourmet Brno), později se však rozrostla o svého mladšího sourozence, který pokrývá celou Jižní Moravu. Tipy na podniky mohla dávat široká veřejnost přes speciální formulář na webu akce. Nakonec se sešlo více jak 700 návrhů a ty podniky, které byly zmíněny vícekrát, se zařadily do finálního hodnocení nezávislou porotou.

To, že se celý projekt a tvorba bedekrů pořádá především pro využití konzumentů, se odrazilo také na lehké úpravě kategorií. Restaurace a bistra se sloučily do jedné kategorie, která byla následně rozdělena do dvou cenových hladin podle toho, zda si večeři s dezertem a sklenicí vína užijí návštěvníci pod nebo nad 500 Kč.

Kdo letos vyhrál?

Profesionálové a zkušení hodnotitelé od nás i ze zahraničí posuzovali brněnské podniky v následujících kategoriích, v nichž vyhráli uvedení:

Gourmet Jižní Morava prezentuje celkem 45 podniků v pěti kategoriích. Ke každé z nich opět přikládáme i letošního výherce:

Pro novou brožuru Gourmet Brno 2023 i Gourmet Jižní Morava 2023 v českém, anglickém i německém jazyce si můžete zajít do infocenter TIC BRNO nebo si ji stáhnout online na webových stránkách gourmetbrno.cz a gourmetjiznimorava.cz.

Závěr Gourmetu 2023.
Celý večer se nesl v atmosféře výborného jídla, pití a úžasných lidí.
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER