26. 5. 2024DEPO2015, Presslova 14, Plzeň

Lógr festival

gravatar
 · 
17 marca, 2024
 · 
2 min read
Featured Image

Dne 26. 5. 2024 se v DEPO2015 v Plzni uskuteční čtvrtý ročník Lógr festivalu, který spojuje dobrou kávu, jídlo a pití.

Festival kávy Lógr se snaží rozšiřovat obzory a obohacovat chuťový a informační zdroj. Cílem organizátorů je zmírnit anonymitu lidí, kteří s kávou pracují a přetvářejí ji v zážitek. Ten zážitek totiž dokáže změnit nejednu perspektivu. Dalším z jejich cílů je podpora kvality oproti kvantitě.

Festival cílí na výběrovou kávu a na lidi, kteří za ní stojí. Od rána do večera se zabývají jejím pěstováním, sběrem a pražením, prodejem, přípravou, vzděláváním, senzorikou a cuppingy, školením nebo třeba vedením kaváren. Jejich snahou je přenést to všechno do povědomí i podvědomí lidí, kteří výběrovou kávu ještě neochutnali.

Festival se opakuje každoročně poslední neděli v květnu. Probíhá částečně v interiéru a částečně v exteriéru DEPO2015, což zajišťuje kryté hlavy za libovolného počasí. 

Na Lógru se snaží dávat důraz nejen na rozmanitost výběrové kávy, ale i možnosti jejího využití přes kosmetiku po zemědělství. Dbá se také na pestrost lidí, kteří se o kávu zajímají, pracují s ní a přetvářejí ji ve společenský a smyslový zážitek. To dokáže změnit nejednu zajetou perspektivu a na kávu se najednou dívá trochu jinak.

Vstup na festival je zdarma. Více inforamcí se dozvíte na facebookových stránkách festivalu nebo přímo na jejich webu.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER