28.–29. 9. 2023Piešťany, Elektrárňa PiešťanyVstupenky

(Ne)konference Gastrolove

gravatar
 · 
31 augusta, 2023
 · 
4 min read
Featured Image

Naši kolegové a přispěvatelé do magazínu z portálu Kavickari.sk pořádají parádní akci, na které by rozhodně neměl chybět žádný nadšenec do gastronomie! (Ne)konference Gastrolove, která proběhne 28. a 29. 9. 2023 v Elektrárně Piešťany, vznikla zcela spontánně. A právě to je na ní to krásné – že podobná událost byla na Slovensku zkrátka potřebná. Navíc pomáhá nejen tamní gastronomii, ale také přispívá na dobrou věc. Pojďme se společně podívat, co je Gastrolove vlastně za akci!

Celé to vlastně vzniklo naprosto přirozeně. Během zpracovávání bedekru „Top miesta na Slovensku“, který byl publikován v roce 2017, odhalil autorský kolektiv problém, který většinu gastronomických podniků na Slovensku spojoval – a sice nedostatek lidí s vášní pro gastro, nedostatek zaměstnanců, které baví jejich povolání v tomto oboru. Následovalo vydání (Ne)učebnice Gastrolove s příběhy úspěšných osobností z gastronomie a zorganizovali také tour po školách, tedy takový nultý ročník (Ne)konference Gastrolove. Zájem mladých podnikatelů a hoteliérů o tuto akci je překvapil, a tak se rozhodli, že budou ve svých snahách o pomoc cestovnímu ruchu pokračovat.

Aktívna podpora slovenského gastro, i toho budúceho, je nesmierne dôležitá. Preto sa snažíme o jej krajšiu a pozítívnejšiu budúcnosť tak, ako je v našich silách.

Simona Budinská, zakladatelka
Studenti hotelových škol na akci Gastrolove.

Letos přichází s již třetím ročníkem, který je spojený s benefiční pomocí – polovinou vstupného totiž přispějete na léčbu malého Adámka, který trpí achondroplazií, tedy nemocí, jež způsobuje disproporci a deformaci končetin. Na Slovensku je lék na tuto nemoc nákladný – vychází na nějaký půlmilion korun –, kdežto v Česku je plně hrazen pojišťovnou. Více se o Adamově příběhu dozvíte na www.adamkomoncek.sk.

A co vás na Gastrolove čeká?

Pokiaľ si radi doprajete pôžitok, degustujete, objavujete, rozširujete svoje obzory a vedomosti, tak vás srdečne pozývame na (ne)konferenciu Gastrolove. Ešte viac inšpiratívnych prednášok, prínosných diskusií, kvalitnej kávy a božského jedla.

Simona Budinská, zakladatelka

Zatímco předchozí ročníky byly pouze jednodenní, letos se Gastrolove rozšířilo na dva dny. Jeho cílem bude spojit profesionály z praxe, studenty, milovníky gastronomie a dodavatele.

Čtvrtek 28. 9.

… bude zaměřen na budoucnost gastronomie. Na pódiu vystoupí silné osobnosti české a slovenské gastroscény a poodhalí svoji cestu za úspěchem (a neúspěchem) v podnětných diskuzích a přednáškách. Hlavním tématem budou také studenti a výchova mládeže, a to v rámci debaty mezi ředitelem školy Lukášem Špilákem, ředitelem hotelové akademie Ladislavem Blaškovičem a majitelkou restaurace Collette Michaelou Budáčovou. Italský podnikatel z Popradu, Fabio Bortollini, vám představí koncept enogastronomie. Následovat bude téma zero waste pod taktovkou zakladatele první veganské zero waste restaurace, Vojtěcha Végha. Součástí bude i praktický workshop.

V pátek 29. 9.

… proběhne přednáška tria šéfkuchařů ve složení: Martin Novák (Pálffy Restaurant), Lukáš Hesko (IRIN) a Daniel Tilinger (ECK). Pozvolna se přejde od jídla k vínu – zajímavé informace se dozvíte také od someliéra Miroslava Balla. Po ní bude následovat téma „číšník jako nedoceněné povolání“ s Lucií Meškovou. Na tipy k vybudování kvalitního webu se zaměří Imrich Kovaľ s Katarínou Ďurčovou. Štafetu převezme Simona Myslikovjanová, která patří mezi top 13 CEO v Čechách, s přednáškou na téma „autentický leader“. Poté ji vystřídá Tatiana Nevolná z OOCR Rezort Piešťany, která přiblíží, jak pracovat s bonitní klientelou. Přednášky zakončí vítěz baristické soutěže Coffee Masters Rasty Kasár. V rámci workshopů se můžete těšit na fungování Googlu pod vedením Milana Markoviče a přípravu PR pro provoz zajistí Simona Budinská.

Příprava kávy na Gastrolove.

Samozřejmostí bude dětský koutek s přebalovacím pultem, tombola plná skvělých cen a organizace celé akce v zero waste duchu.

Přestávky mezi jednotlivými programy budou proloženy špičkovým cateringem zabezpečeným studenty z Hotelové Akademie Ľudovíta Wintera, francouzskými dezerty od Barbory Martinusové z Rebarbory a spoustou dalšího, co utváří srdce Gastrolove. Chybět nebude ani kvalitní káva dodaná slovenskými pražírnami 9 Grams Coffee ze Žiliny, Mlsnacava z Bánské Bystřice a Casa del Caffé z Bratislavy. Světem matchy a čajů vás provede Barovňa Čarovňa. Víno dodá Vinárstvo Selaví, giny a skvělé likéry GIN TOISON.

Tak co? Dorazíte na Gastrolove i vy?

Tagged: event · gastrolove · gastronomie · konference
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER