Jak může prodej propagačních předmětů pomoci vaší kávové značce?

gravatar
 · 
20 decembra, 2021
 · 
6 min read
Featured Image

Když vstoupíte do místní kavárny s výběrovou kávou, je velice pravděpodobné, že narazíte na propagační předměty opatřené značkou kavárny. Ať už jde o tričko, tašku, anebo opakovaně použitelný kelímek. Prodej takového propagačního zboží se stává stále více charakteristickým znakem moderních specializovaných kaváren. Zboží, které je považováno za spolehlivý dodatečný zdroj příjmů, představuje také klíčovou marketingovou strategii pro podniky, pomáhá zvyšovat povědomí o značce a oslovuje nové kouty trhu. Stále více podniků vstupuje na trh s výběrovou kávou. Mnoho z nich se obrátilo na zboží jako způsob, jak posílit svou zákaznickou základnu a odrazit konkurenci. Ponořit se přímo do propagačních předmětů nemusí být nejlepší volbou pro všechny, zejména pro ty, kteří právě začali.

Abychom se o tomto tématu dozvěděli více, zeptali jsme se hlavní pražičky a šampionky německého baristy roku 2018, Nicole Battefeld-Montgomery, z Röststätte.

Definování hlasu značky

Pro většinu značek představují propagační předměty důležitou část podnikání. Ale dostat se k tomuto bodu vyžaduje čas. Než se pustíte do vlastních přizpůsobených produktů, je důležité definovat svou značku a vytvořit loajální zákaznickou základnu, která sdílí vaše hodnoty.

Neschopnost identifikovat jasný koncept a cíle od samotného začátku může ztížit konzistentnost, pokud jde o výrobu zboží. Zvažte, kdo je vaše cílová skupina, ale také to, jak s ní budete komunikovat. To obsahuje vše od barevného schéma a loga až po vizi a tón hlasu.

„Porozumění trhu je velmi důležité,“ říká Nicole, která během sedmi let v sektoru výběrové kávy pracovala jako baristka i jako pražič pro přední německé značky. „Udělejte si čas na to, abyste dobře poznali své publikum a porozuměli trendům v rámci jejich generace či skupiny. Skvělým příkladem je Dark Arts Coffee.“

Chápou, že jejich zákazníci jsou alternativní a mladí a zohledňují to ve svém zboží. Také se jeví jako progresivní společnost a zabývají se relevantními tématy. V důsledku toho se mnoho žen ztotožňuje s jejich tématy i když nepijí kávu na denní bázi. Například jsem si koupila jejich merch, i když si jejich kávu objednávám jen párkrát do roka.

„Na druhou stranu Röststätte Berlín je prémiovější značka kavárny s minimalistickým interiérem. To se odráží i na jejich zboží, které je více “dospělácky laděné” pokud jde o barevnost a designy.“

V konečném důsledku vám tyto rozdíly pomohou vytvořit osobnost vaší značky a usměrnit kreativitu napříč všemi produkty.

Taška s jednoduchým designem a značkou kavárny.

Vynikejte s propagačními předměty

Jakmile vytvoříte hlas vaší značce a necháte ji promluvit, marketing a prodej vašeho zboží by měly být podstatně jednodušší. Vaše produkty však nevyniknou samy o sobě. Pro odlišení se od ostatních musíte vytvořit zboží, které bude nejen užitečné pro zákazníky, ale také zapamatovatelné.

To je velice důležité v odvětví výběrové kávy, kde velké množství prodejců soutěží o relativně malý okruh zákazníků.

Nicole vysvětluje, že přemýšlení při výběru propagačního zboží může zajít doopravdy daleko. „Před osmi lety mi přišlo, že všechny společnosti zabývající se kávou měly stejné zboží. Šlo hlavně o klíčenky a gumové náramky, zboží se velmi opakovalo a nebylo kreativní. Nakonec jsem si rozhodně nepamatovala značku, která zboží prodávala.

Vzpomínám si na první propagační zboží, které jsem doopravdy musela mít. Byl to odznak, který šel získat pouze od jedné společnosti. Nebyl na prodej, byl rozdáván na sjezdu. Bylo to velmi cool a nikdy nezapomenu na značku, která mi ho dala. To je typ reakce, kterou by zboží mělo vyvolat.

– Nicole Battefeld-Montgomery, z Röststätte

Řada značek se tohoto přístupu držela a vedle své konvenční řady zboží prodává i neobvyklé produkty, jako jsou kompresní ponožky, baristická mast nebo tetování. Nicole však varuje, že i když přemýšlíme mimo rámec značky, je důležité abychom se drželi převážně v mezích preferencí cílové skupiny. Jinak riskujeme odcizení zákazníků.

„Máte příležitost prezentovat svou značku prostřednictvím svého zboží.“ Pokud jsou tedy vaši zákazníci mladí a milují Tik Tok, vaším hlavním cílem je odrážet trendy pro danou věkovou skupinu a být přítomni na mediálních kanálech, které používají.

„Nicméně pokud jsou vaši zákazníci starší, mladí profesionálové, zrovna tetovačky nemusí být ideální.“

Síla oblečení

Rozmanitost kávového sektoru otevírá dveře širokému sortimentu zboží pro pražírny a kavárny. Narozdíl od hrnků a dárkových karet se trička, mikiny, čepice a svetry obvykle nosí mimo domov. A fungují jako silný marketingový nástroj pro značky.

„Osobně miluji dobrou čepici nebo mikinu s kapucí. Když je nosí vaši zákazníci, jsou jako chodící billboard pro vaší společnosti,“ říká.

Propagační oblečení se navíc může stát i typem uniformy pro zaměstnance, což mezi nimi pomáhá vytvořit pocit souznění. Baristé by například mohli nosit trička či mikiny s názvem a logem značky. To také podpoří prodej zboží.

V konečném důsledku platí, že čím více příležitostí pro rozpoznání značky mezi zákazníky vytvoříte, tím zapamatovatelnější bude jejich zkušenost.

Propagační předměty jsou bezesporu jedním z nejúčinnějších způsobů, jak podpořit vaši značku a oslovit nová místa trhu. A také pomoci zvýšit zákaznickou loajalitu. Prodej propagačního zboží ihned od počátku může být riskantní strategií. Především pokud jste stále v procesu definování osobnosti své značky.

Zdroj: MTPAK

Tagged: propagace · zákazník · značka
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER