Eco-friendly: 6 způsobů, jak minimalizovat odpad v kavárnách

gravatar
 · 
7 novembra, 2021
 · 
5 min read
Featured Image

Být eko není jen správné, ale je to také dobré pro váš business. Tím nejlepším způsobem, jak snížit váš dopad a pomoci životnímu prostředí, je pravděpodobně minimalizace odpadu. Uvidíte, že vaše náklady se sníží a zásoby vám vydrží mnohem déle.

A ať už jde v první řadě o opětovné použití lógru nebo o zamezení vzniku odpadu, existuje mnoho drobných změn, které může zavést každá malá kavárna - a také některé velké. To by znamenalo, že by takový podnik mohl snížit frekvenci najímání velkoobjemových kontejnerů na odpad, anebo dokonce celkových služeb likvidace odpadu. Pojďme se podívat na některé způsoby, jak se dá odpad ve vašem podniku minimalizovat.

1. Zvažte svou kávu a snížíte odpad

Toto je nejrychlejší, nejsnadnější a nejefektivnější způsob, jak minimalizovat odpad. Pokud kávu, ze které připravujete filtry, odvážíte předem místo toho, abyste pouze hádali, tak vám to zrychlí servis na brew baru a dramaticky zlepší konzistenci a přesnost. Stejný princip platí i při přípravě espressa. To znamená, že budete schopni připravit lepší kávu ještě rychleji a za méně peněz. A pravděpodobně ani nebudete potřebovat žádné nové vybavení. To není špatné, ne? (Ale když už jsme u toho, ujistěte se, že vaši filtrovanou kávu připravujete na váze. Bez vážení vody při přípravě si zaděláváte na problém.)

2. Používejte skutečné hrníčky nebo vratné kelímky

I když zrecyklujete všechny rozdané papírové kelímky a držáky na ně, stále je to obrovské množství zbytečného odpadu. Pokud tedy chcete eliminovat takové plýtvání a neutrácet peníze navíc, začněte používat skutečné hrnky pro každého, kdo si dá kávu v kavárně. Někteří zákazníci mohou mít námitky proti vratným kelímkům, ale můžete je povzbudit, aby si přinesli vlastní kelímek na opakované použití. I když je nepravděpodobné, že bychom mohli papírové kelímky úplně vynechat, můžeme udělat hodně pro snížení jejich používání.

3. Zachraňte mléko

Pokud chcete zjistit, kolik mléka vyplýtváte, uložte si veškeré zbylé mléko z celé směny. Budete tím množstvím šokováni. Někdy je důvodem plýtvání přešlehání mléka, někdy je to jednoduše přeplnením konvičky nebo použití příliš velké nádoby. Chcete-li problém vyřešit, nepoužívejte stejnou 5 oz konvičku, kterou používáte na extra velké latte také na cappuccino. Nechte své baristy trénovat nejen nalévání mléka a vytváření krásných, propracovaných designů, ale také konzistentní šlehání toho správného množství mléka na přesně požadované množství nápoje. A pokud se chcete posunout ještě dál, nainstalujte si systém výdeje mléka. Tyto systémy jsou navrženy tak, aby poskytovaly vždy stejné množství mléka a často bez použití rukou.

4. Nainstalujte zelené doplňky

Omezit plýtvání energií je stejně důležité jako omezit plýtvání kávou. Začněte v malém s energeticky úspornými LED žárovkami; díky jejich delší životnosti a každodenním úsporám energie se taková investice vyplatí. Některé energetické společnosti na ně dokonce nabízejí slevu. Dalším relativně levným zařízením je speciální oplachovač konviček. Za nevelké peníze si můžete jeden takový oplachovač nainstalovat a dramaticky tím snížit množství vody (a času) spotřebovaného na oplach. U větších nákupů bude záležet na vašem cash flow, kdy si můžete nové investice dovolit - nezapomeňte ale na údržbu. Vyčistěte cívky chladicích jednotek a ujistěte se, že všechna těsnění fungují správně. Opravte kapající kohoutky. To vše vám pomůže snížit účty za energii.

5. Znovu použijte kávové pytle

Pokud provozujete pražírnu, nebudete mít nouzi o staré kávové pytle. Když si rychle projdete Pinterest, budete mít dostatek nápadů, jak takové pytle znovu použít. Mohou z nich být stylové dekorace nebo se dají přetvořit tak, aby se z nich ve vašem obchodě stalo kreativní doplňkové zboží. A pokud se rozhodnete je sami nepoužívat, můžete je vždy nabídnout svým kreativnějším zákazníkům společně s prodanou kávou.

6. Spotřebujte kávový lógr

Ve stejném duchu můžete znovu použít kávový lógr. Pokud máte vy nebo vaši zákazníci zahradu, tak se dá využít jako hnojivo pro kyselomilné rostliny. Je také skvělou příměsí do vašeho kompostu. Použitá káva je také skvělým odbarvovačem na látky nebo dokonce osvěžovačem vzduchu. Pokud se trochu poohlídnete, tak zjistíte, že existuje spousta skvělých nápadů jak kávový odpad využít.

Při kompostování kávového odpadu je dobré zjistit, zda jsou kompostovatelné i papírové filtry, které zrovna používáte.

Pokud jste ochotni podívat na téma odpadu ve vaší kavárně dopodrobna, najdete spoustu možností, jak se stát ekologičtějšími a snížit náklady. Je to víc než jen trend: je to investice do budoucnosti vaší kavárny.

Zdroj: Perfect Daily Grind

Tagged: ekologie · kavárna · odpad
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER