10. 8. 2024BrickHouse, Dolní Vítkovice, OstravaVstupenky

Caffeine Clash

gravatar
 · 
10 júla, 2024
 · 
2 min read
Featured Image

Dne 10. srpna 2024 se v Ostravě koná Caffeine Clash. Odehraje se v krásném industriálním areálu Dolních Vítkovic v budově BrickHousu. O jakou soutěž jde?

Jedná se o týmovou soutěž. Každý tým o dvou členech musí během patnácti minut připravit a odprezentovat porotě tyto nápoje: 3× espresso, 3× mléčný nápoj s espressem a 3× kávový koktejl. U každého nápoje musí soutěžící porotě sdělit minimálně dva chuťové deskriptory.

Porota se skládá ze tří členů, všichni členové hodnotí následující kritéria: chuť, popis a servis espressa, mléčného nápoje a koktejlu, ale také spolupráci týmu a celkový dojem. Každému porotci je navíc přidělena specifická oblast zaměření – např. espresso nápoj, kdy navíc hodnotí i technický postup jeho přípravy apod.

Každý protce uděluje za každou oblast hodnocení body od 1 do 5. Body za každou kategorii se sčítají, vítězí tým s nejvyšším počtem bodů. Maximální počet bodů je 180.

Výherní tým získá cenu v celkové hodnotě přes 20 000 Kč a k tomu také balík kávy a další produkty od sponzorů. Soutěž je otevřena i pro nebaristy.

Na přihlášení mají týmy čas do 21. 7. 2024.

Zdroj úvodního obrázku: Perfect Daily Grind

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER