Brno: které kavárny navštívit při práci na notebooku?

gravatar
 · 
18 mája, 2022
 · 
5 min read
Featured Image

Brno je vlastně poměrně kavárenským městem a já jako rodačka ho mám celkem dobře zmapované. Když se mě někdo zeptá kam na kávu, je pro mě vždy velmi těžké odpovědět, protože těch podniků, které stojí za návštěvu, tu máme tolik. Většinou mi tedy nezbývá nic jiného než se zeptat: „A za jakou příležitostí chceš podnik navštívit? Jdeš sám, nebo si chceš v klidu s někým promluvit?“ Od této informace následně volím svojí odpověď. Tyto “škatulky” jsem si možná v hlavě vytvořila tak trochu sama pro sebe, ale napomáhá mi to nesklouznout ke stereotypu chození do stále stejných podniků. V poslední době se více než kdy dřív setkávám s potřebou vyrazit s notebookem pracovat do kavárny. Kde v Brně objevíme dobré pracovní prostředí a zároveň přísun výběrové kávy?

K práci káva prostě patří, tedy minimálně v mém klasickém pracovním dni. Přiznám se, když pracuji, většinou nechci, aby něco zbytečně odvádělo moji pozornost. Více proto upřednostňuji velké kavárenské provozy s různými zákoutími a když je prostě příliš rušno, nasazuji sluchátka.

Kde v Brně pracovat na notebooku?

Buchta B

Máte rádi buchty? Makové, tvarohové nebo ty s povidly, na ty jsou odborníci právě v Buchtě. V Brně se momentálně nachází dvě provozovny této kavárny, pro práci na notebooku zavítejte do Buchty B. Buchtu C, v centru města, navštivte spíše za hezkého počasí, anebo pokud chcete kávu s sebou.

V zadní místnosti Buchty B najdete velký pracovní stůl a právě zde je ideální prostředí na práci. Kavárna se nachází poblíž brněnských Lužánek. Na mlýnku se pražírny mění, ale často zde potkáte zrnka od Chrousta, během naší návštěvy měli na mlýnku amsterodamskou pražírnu Rum Baba. Vyrazit sem můžete také na snídani, se kterou práce půjde jistě lépe od ruky.

Velký stůl v zadní místnosti interiéru je pro práci skvělý.

SKØG

SKØG – velká industriální kavárna ve středu Brna na Dominikánském náměstí. Celý prostor kavárny je velmi unikátní a doopravdy žije. Koncept kavárny se v noci mění na bar, ale přes dopoledne se zde dá krásně pracovat. 

Jde o kavárnu pražských Rusty Nails, proto na mlýnku najdete vždy jejich kávu. Ráno si zde můžete objednat snídani, přes poledne zase oběd nebo ochutnejte nějakou sladkost z jejich vitríny. Vybere si zde, troufnu si říct, každý. Ať už sem zamíříte s notebookem nebo na večerní koktejl, tato kavárna stojí za návštěvu.

Anoda

Je anoda kavárna nebo bar? Nevím, ale možná to je ten důvod, proč se zde po ránu dobře pracuje. Večer kavárna nejspíš žije svým životem, ale dopoledne je zde klid. Kavárna se nachází nedaleko parku Lužánky na Třídě Kapitána Jaroše. Prostor je zajímavý a jeho zadní místnost je pro práci jako dělaná. Křesílka, dostupné zásuvky, no prostě všechno to, co je k práci potřeba.

Interiér zadní místnosti kavárny.

Na mlýnku se pražírny začínají točit. V době psaní tohoto článku jsem ochutnala Rusty Nails. Můžete zde vyzkoušet i něco malého k snědku a malá svačina se k práci vždycky hodí.

Večerka

Že už vám přijde nabídka všech výběrových kaváren hodně podobná? V tom případě by pro vás mohla být Večerka to pravé. Kavárna Večerka na brněnském Šilingrově náměstí spojuje výběrovou kávu a vietnamské tradiční pokrmy, ale také “kávové specialitky”. Kavárna nabízí kávu od berlínských The Barn, domácí dezerty a vyplatí se sem vyrazit také například na oběd či večeři.

Prostor kavárny je členěn do několika místností, na práci si většinou vybírám tu poslední, především kvůli prostorným stolům. Světlý, v dopoledních hodinách klidný prostor je pro práci jako stvořený.

Kavárna Večerka.

Mají otevřeno každý den, přes týden navíc do večerních hodin, takže můžete ochutnat také nějaký svěží drink nebo víno z jejich nabídky. O víkendech možná narazíte na jejich brunch.

Spolek

Spolek, “zastrčená”, dvoupatrová kavárna ve vnitrobloku brněnského centra. Přiznám se, o Spolku a jeho zařazení jsem trochu váhala. Ale svým prostorem a klidným horním patrem si mě prostě získal. Kavárna má prostorné stoly, pohodlné sedačky a vypozorovala jsem, že se zde schází různé skupiny studentů na práci ve skupinách. Jedna nevýhoda, zásuvky najdete spíš v patře spodním.

To, proč jsem váhala byl především výběr vlastní kávy/kávy výběrové a s tímto rozdělením v kavárnách prostě nesouhlasím. V poslední době je na mlýnku z výběrové kávy brněnská Industra. Na lístku najdete jídlo, snídaně i něco sladkého. Navíc zde potkáte “zapomenuté klasiky” jako coca-colu, atp. Jestli to zákazníci vnímají jako přednost nebo nedostatek, je jen na nich. K práci možná využijete jejich možnost “dolévaného” batch brew.

Velmi klidná horní místnost kavárny Spolek.

Ať již zmíněné kavárny vyzkoušíte na práci nebo jen jako kávový zákazník, dejte nám vědět, jak se vám na místě líbilo. A do kterých kaváren v Brně vyrážíte s notebookem pracovat vy?

Tagged: kavárny · průvodce
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER