Brňáci porovnali své síly v latte art souboji

gravatar
 · 
6 októbra, 2023
 · 
2 min read
Featured Image

Ve čtvrtek 5. 10. proběhl v brněnské kavárně Coffee Trail Garden Latte Art Battle, o kterém jsme informovali v jednom z našich předešlých článků. Z názvu eventu by se dalo očekávat, že si zde porovnávali síly – respektive kreativitu – ostřílení baristé a nálada byla nevraživá. Bylo tomu ale přesně naopak!

V prvním kole se spolu utkala zhurba třicítka soutěžících. A to včetně těch, kteří latte art nikdy předtím netrénovali, nebo s kávou pracují teprve krátce. Je skvělé, že se na takových akcích objevují lidé s takovou kuráží.

Každý soutěžící si před svým výstupem hodil klasickou hrací kostkou, čímž si vylosoval jeden z možných vzorů latte artu. V nabídce pro první kolo bylo motivů čest: trojcípý tulipán, pěticípý tulipán, slowzeta, rozeta, sedící labuť a srdce. V kole druhém se nacházely obrázky o něco težší. Šlo o Mexičana, šneka a motýla. Třetí level pak nabízel výběr z následujících tří obrazců: dvě labutě, tzv. vortex (vír) a reverzní rozeta.

Soutěžící si mohli šlehání trénovat několik hodin před započetím akce. Po každém výstupu se pak latte se zvoleným motivem postavil na stůl s ilustracemi těchto vzorů a tříčlenná porota posuzovala, jak moc se daný obrázek blíží svému vzoru.

V prostorách Coffee Trail Garden bylo také několik stánků pražíren: Mlsnacava, Poppy Beans, Fiery Bean, DOT roastery. Krom kávy jste si mohli vychutnat také pivo z experimentálního pivovaru Proud nebo si zakoupit keramiku či zavařovačky na kávu.

Akce nabízela doplňkové stánky i venku.

V semifinálním kole se volil jeden vzor pro každou dvojici a porota ihned losovala, který se více blíží předloze. Latte Art Battle nakonec vyhrála baristka Leona Drastíková z The Roses. Tímto jí za celou redakci gratulujeme.

Stejně tak děkujeme Simoně Šáškové a jejímu týmu za organizaci celého eventu. Jsme vděční, že Coffee Trail daroval soutěžícím jako jeden z darů právě náš magazín Roast Different.

banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER