Bratislava: co byste rozhodně neměli minout?

gravatar
 · 
25 augusta, 2022
 · 
4 min read
Featured Image

Bratislava je krásné město s několika dominantními památkami. Stejně jako v jejím historickém centru najdete památkové skvosty, i na poli gastro-scény najdeme něco, kvůli čemu se sem vyplatí zavítat. Pokud hledáte tipy na výběrové kavárny, jídlo, anebo zmrzlinu, tento článek je pro vás přesně to pravé.

Bratislava, které podniky rozhodně doporučujeme navštívit?

Kavárna Vták

Malá kavárna na ulici Špitálská, nedaleko historického centra Bratislavy, nabízí kávy od slovenských pražíren, jako jsou Goriffee nebo Káva Ondrejka. Její interiér je decentně minimalistický a nabízí pouze pár míst na sezení. K jídlu zde najdete pár zákusků, ve vitríně si však nezapomeňte všimnout jejich limonád. Jejich bohatý výběr kvašených limonád v podobě tibi krystalů či kombuchy jistě stojí za ochutnání. Další pobočku kavárny Vták najdete ještě v bratislavském Goethe Institutu.

Ost Block

Kavárna OST BLOCK je místo, kam se v Bratislavě rádi vracíme. Tato kavárna se nachází trochu dál od centra města, ale rozhodně se vyplatí sem zajít. Pražírny na menu obměňují, v době naší návštěvy jsme potkali kávu od Beansmith’s a dalších dvou pražíren. Vyzkoušeli jsme skvělý cheesecake s karamelem a zaujala nás také limonáda se třpytkami.

Celý interiér kavárny je zajímavý, kombinace poměrně tmavého vnitřního prostoru kontrastuje s výlohou připomínající džungli. Prostor však působí útulně. Navíc tým OST BLOCKU chystá v Bratislavě druhou, větší, pobočku.

Sweet Beans

Pokud jste přímo v historickém centru, jedna z nejbližších kaváren pro vás nejspíš bude některá ze dvou poboček Sweet Beans. První z nich se nachází na ulici Obchodná, druhá pak na ulici Heydukova. My jsme navštívili pobočku na Obchodné, ta slouží zároveň jako pražírna. V její zadní části můžete vidět pražičku, na pobočkách tak ochutnáte kávu, kterou si praží sami ve Sweet Beans.

Giraffe Bakery

Máte chuť spíše na něco sladkého? A k tomu byste si dali dobrou kávu? V tom případě podnikněte cestu trochu dál od centra, ovšem tento výlet za to stojí. Vydejte se do Nové Cvernovky a ochutnejte skvělé skořicové šneky v Giraffe Bakery. Vedle skořicových šneků si zde můžete dát například i brownies, cupcakes, anebo pavlovu.

K zákuskům si můžete objednat kávu od bratislavské pražírny black. Dobrý koláč, dobrá káva k dokonalosti potřebujete už jen dobrou společnost. A když už budete v Nové Cvernovce, rozhodně se zastavte také na oběd do Dvanásť duší. U Dvanácti duší najdete svěží kuchyni, která myslí také na vegetariány a vegany. Jejich polední menu uspokojí vaše břicho a potěší i vaši peněženku. Celý prostor Nové Cvernovky, bývalé střední chemické školy, má svoje kouzlo. V současnosti slouží Nová Cvernovka jako kulturní centrum svoji návštěvu tak můžete spojit s koncertem nebo třeba divadelním představením.

Hned vedle bistra Dvanácti duší najdete také Skrytý bar, zde si objednejte něco dobrého na pití. Doporučuji jejich fermentovaný ananasový drink, domácí limonády nebo marakujový kyseláč. Vše si navíc můžete vychutnat v parku pod Palmou.

FACH

Zůstáváte v Bratislavě také přes noc a přemýšlíte kam ráno na snídani? V tom případě vyzkoušejte bratislavský FACH. FACH představuje prostor, který spojuje vlastní pekárnu, bistro se sezónním menu, ale také snack bar. Celý prostor působí minimalistickým dojmem, najdete zde ranní snídaně, kávu od slovenské pražírny Concept, ale zavítat sem můžete také na polední menu.

Na závěr to chce už jen sladkou tečku. A tou může být řemeslná zmrzlina KOUN. Zmrzlinárnu najdete na ulici Paulínyho, nedaleko Dunaje. A právě pěší zónu v okolí řeky doporučujeme s kornoutem zmrzliny v ruce prozkoumat. Ve zmrzlinárně najdete tradiční gelato, ale také jeho veganské varianty nebo sorbety.

Bratislava za nás rozhodně stojí za návštěvu. A my se už teď těšíme, až se zase vrátíme.

Tagged: city guide · kavárny · průvodce
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER