Baťovský Zlín: jaké kavárny zde najdeme?

gravatar
 · 
25 februára, 2022
 · 
4 min read
Featured Image

Volný den v týdnu pro nás znamená vyrazit na menší město a navštívit pár kaváren. Tentokrát do užšího výběru postoupila dvě města. I když mezi sebou mají rozdíl bezmála 30 tisíc obyvatel, co do počtu výběrových kaváren na tom byla stejně. Protože ale počasí 4. 2. příliš nepřálo, zvolili jsme město větší a ochudili se o procházku v přírodě. Tentokrát jsme vyrazili do baťova Zlína. Co všechno jsme navštívili?

Jedním tahem

K návštěvě této kavárny nás jejich lákavý interiér a celkové zasazení do “tovární části” Zlína nemuselo příliš dlouho vybízet. Navíc interiér skvěle doplněný o nejrůznější pokojovky nadchne ne jednoho kytkomila.

Interiér plný pokojových rostlin zlínské kavárny jedním tahem a naše objednávka.

Řeč je samozřejmě o zlínském Jedním tahem, kam jsme vyrazili hned z rána. Důvod byl jasný, hledali jsme místo s působivou nabídkou brunchů. V tomto případě se zadařilo. Na výběr bylo z nejrůznějších kombinací bagelů a také několik druhů valašského chleba například s míchanými vajíčky nebo s avokádem. Hlavní ale přece jen byla výběrová káva, na mlýnku jsme našli zrnka z brněnského Poppy Beans Coffee Roastery. Na poličce se zrnky na doma zase ostravské Father’s Coffee Roastery a zrnka v přebalu přímo Jedním tahem.

Celkově se nám prostředí kavárny velmi líbilo, jídlo nám moc chutnalo a z kávy tří způsobů, které jsme ochutnali, nás nejvíce nadchla filtrovaná Panama.

Kafö

Po menší procházce centrem města jsme vyrazili na “rychlo kávu” do malé kavárny Kafö. Kafö na nás zapůsobilo jako malá útulná kavárna s pár místy k vypití kávy v centru města. Nabídka je zde omezená především na kávu, limonádu ve skle a drobné občerstvení v zákuskové vitríně.

V případě naší návštěvy byla na espresso mlýnku káva od Father’s Coffee Roastery a batch brew připravený z blendu britské pražírny Hasbean. Zde nás více nadchl skvělý Flat White.

Interiér kavárny Kafö a připravený Flat White a Batch brew.

Tímto jsme mysleli, že máme zásoby kaváren, které nás nějakým způsobem zaujaly svojí nabídkou a prezentací na sítích, vyčerpané. Ale protože jsme chtěli pokračovat dál v objevování, zeptali jsme se právě v Kafu “místních”. Ti nám doporučili, že máme navštívit ještě jednu kavárnu mimo centrum Zlína. Vydali jsme se sem pěšky od sídla kavárny Kafö a užili si zhruba 40minutovou procházku do neznáma a kopce nad Zlín.

EBE CAFE

Kavárna se nachází ve čtvrti s rodinnými domy, kde by nás bez předešlého upozornění hledat kavárnu nenapadlo. Celý "koncept" domu je doopravdy zajímavý, společně s kavárnou zde totiž najdete také tělocvičnu a jógovnu. EBE nás zaujalo hned na první pohled svým interiérem, kde jsme si chvílemi přišli jako někde na horách. Dřevěný interiér, vyvýšená pódia k posezení, to vše zde dotvářelo atmosféru pohodové kavárny.

EBE CAFE se zajímavým exteriérem i interiérem.

Nabídka kavárny se skládala z kávy, vína, limonád, několika druhů zákusků a obložených chlebů a wrapů. Na mlýnku byla brněnská pražírna qb coffee roasters a my jsme vyzkoušeli jejich Keňu na batch brew. Ochutnali jsme také obložený chléb, brownies a zázvorovou limonádu.

Při cestě z kavárny zpět do centra to navíc máte s perfektním výhledem na Zlín a v zimních měsících i na zlínskou sjezdovku. Tento neplánovaný výlet pěšky za EBE cafe, ale i celkový výlet do Zlína, hodnotíme velice kladně.

Vedle námi zmíněných kaváren ve Zlíně najdete také Kafec zlínský a “horkou novinku”, která teprve otevře, Pikolu. Je skvělé, že Zlín nabízí stále více možností a mezi ně patří i výběrové kavárny. Určitě vyrazte do Zlína za architekturou, průmyslovou historií nebo jen tak posedět do kavárny.

Tagged: kavárna · průvodce · zlín
banner-01
banner-02
footer-rd-logo

ODOBERAJTE NÁŠ NEWSLETTER